Türksat Net İle Uydudan İnternet Dönemi Başlıyor

Ülkemizde gerek TV Kanalları gerekse Kablolu TV Yayınları ile ciddi bir kullanıcı kitlesine hitap eden Türksat firması Türksat Net markası ile Uydudan İnternet Sektörüne giriş yapıyor.

Geçtiğimiz sene uzaya gönderilen Türksat 4B Uydusu üzerinde bulunan İnternet Dağıtım Sistemi sayesinde artık Kablolu İnternet Şebekelerine bağımlı kalmayacaksınız.

Ülkemizde şu aşamada bazı aracı firmalar tarafından kullanılan Uydu Net Sistemleri tam verimli olarak hizmet sunumu noktasında sorun yaşayabiliyorlar. Ancak sektörün dev markası Türksat Net ile bu sorunda ortadan kalkacak gibi görünüyor.

 

Türksat 4B Uydusu
Türksat 4B Uydusu

 

VDSL Hızlarına Rahatlıkla Ulaşacak

Türksat Net üzerinden Kablolara Bağımlı Kalmadan rahatlıkla internete bağlanabileceğiniz bu hizmet kullanıcılarına kesintisiz olarak VDSL Hızında internet sağlamış olacak.

bu sayede özellikle Kırsal Kesimde kalan kullanıcılar Türk Telekom yada Farklı Servis Sağlayıcılarının insafına bağımlı kalmayacaklar.

Uydu Kanallarını izleyebildikleri her noktadan Uydu Net Hizmeti alabilecekler ve bu sayede istedikleri yerde kesintisiz ve hızlı bir internet bağlantısına sahip olabilecekler.

Türksat Uydu Hizmetleri
Türksat Uydu Hizmetleri

 

Çalışmalarda Sona Gelindi

Türkiye’nin 50 derecedeki ilk haberleşme uydusu olma özelliğini taşıyan Türksat 4B Uydusu üzerinden hizmet verecek olan Türksat Net’in, yüksek hızlarda bant genişliğine sahip olduğu direkt olarak Türksat Genel Müdürü Cenk ŞEN tarafından ifade edildi.

Çalışmalarda oldukça fazla yol kat edildiği bilgisini de veren ŞEN kısa sürede Türksat Net Hizmetinin Tüm Türkiye’de hizmete gireceğini belirtti.

Umudumuz sistemin 2016 yılı bitmeden Tüm Türkiye’yi İnternet Ağı altına almasından yana. Bu sayede bu bölgelerdeki teknoloji gelişim hızı da artmaya başlayacak ve internete erişim konusunda tekel olan Kablolu Erişim Sistemine alternatif üretilmiş olacaktır.

Türksat Net İle Uydudan İnternet Dönemi Başlıyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir