Turkuaz Taksi Projesi İle Tesla Model S İstanbul Sokaklarında

İstanbul Taksiciler Esnaf Odası tarafından UBER ile rekabet amacıyla hayata geçirilen ve ilk aracı Tesla Model S serisi olan  Turkuaz Taksi Projesi görücüye çıkarıldı.

İstanbul Zorlu Center merkezli olarak proje kapsamında göreve başlayan Tesla Model S aslında İstanbul içinde hayata geçirilecek olan Lüks Taksi Hizmetinin de ilk adımı.

Turkuaz rengine sahip araçlar ile sunulacak olan Turkuaz Taksi Hizmeti kısa süre içerisinde 200 araçtan oluşan bir filo halini alacak ve iTaksi Entegrasyonu ile hizmet sunuyor olacak.

 

Turkuaz Taksi - İstanbul

 

Yeni Plaka Tahsis Edilmeyecek

Lüks Taksi Konseptini hayata geçirecek olan İstanbul Taksiciler Esnaf Odası bu kapsamda yeni bir Taksi Plakası satışı ya da tahsisi yapmayacak.

İstanbul içinde bu hizmeti müşterilerine sunmak isteyen Taksi Sahipleri araçlarını değiştirerek bulundukları hat üzerinde Lüks Taksi Hizmeti vermeye başlayabilecekler ve Turkuaz Taksi sistemine dâhil olabilecekler.

Turkuaz Taksi projesine dâhil olmak için tabi ki sadece Tesla markalı araç alınması gerekmiyor. Mercedes, BMW, Volkswagen, Skoda, Kia ve diğer araç üreticilerinin Lüks Model olarak adlandırılan araçlarından birisini araç filonuza katmanız yeterli olacak.

 

Turkuaz Taksi - İstanbul

 

Diğer Taksilerden %15 Daha Pahalı

Turkuaz Taksi projesi kapsamında İstanbul sokaklarında dolaşacak olan Lüks Taksiler diğer taksi seçeneklerine göre %15 daha pahalı olacak.

Yani normal bir Sarı Taksi ile 20 TL ödeme yaparak ulaştığınız noktaya Turkuaz Taksi ile 23 TL ödeme yaparak ulaşabileceksiniz.

Özellikle AVM çıkışlarında müşterilerin Lüks Taksi seçeneğini daha fazla tercih edeceği düşünülerek yakın dönemde AVM Taksi Duraklarının genellikle bu araçlarla hizmet sunmasını beklemek yanlış olmayacaktır.

Artı olarak Benzin Fiyatlarının giderek yükselmesinden dolayı Tesla Model S gibi Elektrikli Model araçlarında Turkuaz Taksi dönüşümü kapsamında daha sık karşımıza çıkacağını rahatlıkla belirtebiliriz.

 

Lüks Sarı Taksi

 

Diğer İllerde de Talep Görebilir

Son dönemlerde özellikle Lüks Taksi seçeneği artmaya başladı. Taksicilerden alınan ÖTV ücretlerinin kaldırılması ile geçtiğimiz dönemlerde farklı illerden BMW ve Mercedes gibi marka araçlara sahip Sarı Taksi Haberleri basına dağıtılmıştı.

İstanbul’da başlayan Turkuaz Taksi seçeneği kısa sürede diğer illerdeki Taksiciler tarafından da benimsenecek gibi görünüyor. Bu sayede de ülke çapında Sarı Taksi döneminden sonra Turkuaz Taksi dönemi de başlamış olacak.

Turkuaz Taksi Projesi İle Tesla Model S İstanbul Sokaklarında

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 Yorum

  1. 31 Mart 2018, 13:20

    Telefonu dün aldım. Sorun şu ki rehbere fotoğraf ekliyorum fakat isimler telefonda kayıtlı olmasına ragmen sim kart seçeneği ile çıkıyor. Dolayısıyla fotoğraflar arama esnasında görünmüyor. Görüntülenen telefon rehberi. Aramada çıkan sim kart. Tüm seçenekleri denedim ama olmuyor

    Cevapla
    • Son güncellemeleri yapın. Sonrasında verileri yedekleyin. Google hesaplarını kaldırın ve cihaza hard reset atın.
      Muhtemelen bu işlem sorunu çözecektir. Ancak çözülmezse bu durumda servisin yolunu tutmanız lazım.