Tuvalete Düşen Telefon Yüzünden 2 Kişi Öldü, 3 Kişi Yoğun Bakımda

Başlık biraz Zaytung Havası yaratsa da Tuvalete Düşen Telefonu kurtarmak isteyen bir aile hastanelik olmaktan kurtulamadı. Bilanço ise 2 Ölü 3 Yaralı…

Çin’de yaşanan olayda 2.000 Yuan (Yaklaşık 700 TL) ödeyerek aldığı yeni telefonu ile tuvalete giren kadın telefon çalınca elindeki telefonu tuvalete düşürdü.

Olayın ardından Kadın kocasına durum hakkında bilgi verdi. Tuvalet Giderine girerek telefonu bulmak isteyen kadının kocası giderde bulunan gazdan etkilenerek bayıldı.

Daha sonra olayı gören kayınvalide de çocuğunu kurtarmak için lağım çukuruna girdi. Olayın heyecanı ile lağım çukuruna giren kayınvalide de gazdan etkilenerek bayıldı ve gider içinde kaldı.

Olayı gören ve heyecana kapılan telefonun sahibi kadında lağım kuyusuna girince o da gazdan etkilenerek bayıldı.

Tuvalete Düşen Telefon Yüzünden 2 Kişi Öldü, 3 Kişi Yoğun Bakımda
Tuvalete Düşen Telefon Yüzünden 2 Kişi Öldü, 3 Kişi Yoğun Bakımda

Kadının Kayınpederi olayı görünce komşulardan yardım istemek durumunda kaldı. Yardıma gelen komşu ve kayınpeder de lağım çukuru içerisine tedbir almadan girince içerde 5 kişilik bir baygın sayısına ulaşıldı.

Diğer komşuların olayı görmeleri üzerine olay yerine gelen halk ipler ile alana giriş yaptılar ve içerde bayılanları dışarı çıkarmayı başardılar.

Ortalama olarak 5-10 dakika içerisinde gerçekleşen olay sonucunda Ambülansın olay yerine geç gelmesinden dolayı gazdan etkilenmeler ölümle sonuçlandı.

Olay sonrasında Lağım Giderine ilk giren Koca ve Kayınvalide gazdan olayı zehirlenerek öldüler. Daha sonra giren kadın ve komşu ise Yoğun Bakıma alındılar. Kayınpeder ise diğer ev ahalisine göre daha iyi durumda.

Telefonun peşinden giderken hayatını kaybeden ailenin 1 yaşında bir erkek çocuklarının olduğu gelen bilgiler arasında.

Kırsal Kesimde olduğu için bu bölgedeki tuvaletlerin ülkemizde kullanılan Alaturka Tuvalet yapısında olduğunu ve her tuvaletin altında kendi gider kuyusunun olduğunu belirtmekte fayda var.

 

Tuvalete Düşen Telefon Yüzünden 2 Kişi Öldü, 3 Kişi Yoğun Bakımda

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Çin’de hayat buradan bile daha zor. Gülsem mi ağlasam mı bilemedim.

    Cevapla