TV Kanalları Artık Youtube Üzerinden Canlı Yayın Yapacaklar

TV Kanalları Artık Youtube Üzerinden Canlı Yayın Yapacaklar

Sosyal Medya Devi Youtube tarafından TV Kanallarının Canlı Yayınlanması adımı pazardaki birçok dengeyi yine değiştirecek gibi görünüyor. Dijital ve Karasal Yayın sistemlerinden Online Yayın Sistemlerine geçişte epey zorlanan TV kanalları son yıllarda kendi siteleri üzerinden Canlı TV Yayını vermeye başlamışlardı. Ancak bu yayınlar genellikle yoğun saatlerde donma ve kasma yaparak izleyici için oldukça olumsuz bir […]


Sosyal Medya Devi Youtube tarafından TV Kanallarının Canlı Yayınlanması adımı pazardaki birçok dengeyi yine değiştirecek gibi görünüyor.

Dijital ve Karasal Yayın sistemlerinden Online Yayın Sistemlerine geçişte epey zorlanan TV kanalları son yıllarda kendi siteleri üzerinden Canlı TV Yayını vermeye başlamışlardı.

Ancak bu yayınlar genellikle yoğun saatlerde donma ve kasma yaparak izleyici için oldukça olumsuz bir durumun ortaya çıkmasına sebep oluyorlardı.

Şimdi ise işler değişti.

Sektöre Youtube el atmaya hazırlanıyor.

 

İlk Denemeler ABD’de Yapılacak

Youtube ve TV Kanalları arasında yapılacak olan anlaşmalar sayesinde artık TV Programları Televizyon ile aynı anda Youtube üzerinden de izlenebilecek.

ABD merkezli televizyon kanalları; ESPN, ABC, CBS gibi TV Kanalları ile ilk çalışmalarına başlayacak olan Sosyal Medya Devi daha sonraki süreçte bu hizmetini genişletecek.

Alexa verilerine göre Google’dan sonra ziyaret edilen 2. Site olan Youtube bu özelliği sayesinde artık TV İzleyicisini de kendisine çekmeye başlayacak.

 

TV Siteleri İçin Yok Oluş Zamanı

Yıllardır TV Kanallarının Online Yayınlarını gerek kendi sitelerinden gerekse Uydu Üzerinden alarak yayınlayan Canlı TV Siteleri yakın dönemde yavaş yavaş azalmaya başlayacak gibi görünüyor.

Server ve Hız konusunda bir sorun yaşaması beklenmeyen Youtube sitesinin TV Kanallarını hızlı ve daha az kasma ile son kullanıcıya sunması ile birçok sektör bu durumdan etkilenecek.

TV Kanallarının Youtube Sayfaları üzerinden yapılacak olan bu gösterimler ile büyük ihtimalle Youtube Reklam Ücretleri de TV Kanallarına akmaya başlayacak.

Bu sistem sayesinde artık Dizi, Program ve Spor Müsabakalarını da direkt olarak Youtube ile izlemek mümkün olacak.

Hatta dev şirketin Youtube Red Hizmeti ile Futbol Ligi Yayınlama Haklarını alarak satışa sunmaya başlaması da pek uzak değil gibi görünüyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status