Tweet atarken 140 Karakter Naslı Aşılır?

Twitter kullanıcılarının ortak sorunu olan tweetlerin 140 karakterle sınırlandırılmasına çözüm getirecek iki uygulama bu yazıda karşımıza çıkıyor. Anlatacağımız bu iki uygulama ile Twitter’da 140 karakter sınırına takılmadan tweetler atabileceksiniz. Bazı kullanıcılara göre 140 karakter limiti Twitter’ı Twitter yapan en büyük özelliklerden biri. Bazı kullanıcılar ise bu uygulamadan oldukça rahatsız. Bazı kullanıcılara göre bu uygulama insanların düşüncelerini sınırlayan bir kuraldan başka bir şey değil. Bu yönde uygulama Tweetstorm uygulamasını geliştiren Marc Andreessen de belli ki ikinci gruba dâhil.

Marc Bir Silikon Vadisi girişimcisi, Twitter’da tweet atmanın daha özgürce olması gerektiğini düşünmüş ve bir Twitter eklentisi olan Tweetstorm ’u geliştirmiş. Tweetstorm uzunca yazdığınız bir paragrafı, 140 karakterlik parçalara bölüp onları numaralandıran ve hızlıca tweetleyen bir sistem olarak biliniyor. Tweetstorm’un kullanmak için tarayıcınıza yüklemeniz oldukça kolay. Kullanım detayları oldukça kolay olan uygulama ile sınır konusuna olumlu bakan kişilerin bile ara sıra uygulamayı kullanmaları gerekebilir. Uygulamanın akıllı telefonlarda çalışıp çalışmadığını merak edenler için de hemen bir cevap verelim.

Twitter 140 karatkeri aşma
Twitter 140 karatkeri aşma

Bu noktada Tweetstorm’un ufak kardeşi Thunderstorm’dan bahsetmemek olmaz. Thunderstorm, Tweetstorm ilee aynı işlemi gören bir uygulama. Hatta iki tweet arasında geçecek süreyi belirleyip, tweetlerinizin istediğiniz zaman yayınlanmasını da sağlayabilirsiniz. Bu iki uygulama Twitter’i aktif olarak kullanan çok sayıda kullanıcının göz bebeği niteliğinde bir uygulama.

Tweet atarken 140 Karakter Naslı Aşılır?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir