Pasaport Kayıt İşlemleriTwitter, Facebook ve YouTube’a Erişim Yasağı (6 Nisan 2015)

Twitter, Facebook ve YouTube’a Erişim Yasağı (6 Nisan 2015)

Sosyal Medya’nın en geniş Engelleme Kararı 6 Nisan 2015 tarihi ile çıktı ve Twitter, Facebook ve Youtube sitelerine Erişim Yasağı konuldu. Henüz TİB tarafından resmi bir açıklama yapılmış değil. Kendi sitesi üzerinden de sorgulama yapıldığında yasaklama Kararı ile ilişkili bir bilgi çıkmıyor. Ancak gelen ilk haberlere göre yasağın sebebi geçtiğimiz günlerde yaşanan rehin alınma süreci […]


Sosyal Medya’nın en geniş Engelleme Kararı 6 Nisan 2015 tarihi ile çıktı ve Twitter, Facebook ve Youtube sitelerine Erişim Yasağı konuldu.

Henüz TİB tarafından resmi bir açıklama yapılmış değil. Kendi sitesi üzerinden de sorgulama yapıldığında yasaklama Kararı ile ilişkili bir bilgi çıkmıyor. Ancak gelen ilk haberlere göre yasağın sebebi geçtiğimiz günlerde yaşanan rehin alınma süreci sonrasında vurularak hayatını kaybeden Savcı Mehmet KİRAZ’ın Sosyal Medyada paylaşılan görüntüleri.

SuperOnline ve TTnet kanalları üzerinden yapılan bağlanma çalışmalarında Sosyal Medya Devlerinin sitelerine giriş yapılamıyor. Avea ve  Vodafone gibi servis sağlayıcıları ise şu aşamada kararı henüz uygulamış değiller.

Ancak DNS Bilgisi Değiştirilmiş bilgisayarlar şu ana kadar üç sosyal ağ sitesine de bağlantı imkânına sahip konumda.

  Almanya'da Sosyal Medya Platformlarına Ağır Yaptırımlar Geliyor
Erişim Yasağı - Youtube
Erişim Yasağı – Youtube

 

Savcı’nın Öldürülme Görüntüleri Yasaklanma Sebebi

Erişim Sağlayıcılar Birliği (ESB) Bülent Kent, Cumhuriyet Savcılığı’ndan bu yönde bir yazının kendilerine geldiğini; ancak sürecin devam ettiğini kaydetti. ESB’nin kararının TTNET, , SuperOnline, Avea ve diğer erişim sağlayıcılara kararın iletilmesi bekleniyor.

Savcının rehin alınma karelerinin yayınlanması üzerine, yargıdan sosyal medyaya yönelik erişim engelleme kararı çıktığı öne sürülüyor. Facebook ve Twitter’a bir süredir erişim sağlanamıyor. Hürriyet Dünyası’na açıklama yapan Erişim Sağlayıcılar Birliği (ESB) Bülent Kent, Cumhuriyet Savcılığı’ndan bu yönde bir yazının kendilerine geldiğini; ancak sürecin devam ettiğini kaydetti.

Geçtiğimiz yıl 20 Mart ve 27 Mart tarihlerinde engellenen Twitter ve Youtube’den sonra çok fazla engelleme kararı çıkmamıştı.

Facebook ise daha önce Engelleme Kararlarından hep geride kalmıştı. Ancak bu sefer oda nasibi almış durumda.

Erişim Yasağı
Erişim Yasağı


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status