Twitter Günlük Takip Limitini Düşürdü

Twitter Günlük Takip Limitini Düşürdü

Twitter yöneticilerinden Yoel Roth tarafından yapılan açıklamaya göre eskiden Twitter üzerinden günlük 1.000 kişiyi takip edebilirken artık bu rakam 400 kişi olarak düzenlendi.


yöneticilerinden Yoel Roth tarafından yapılan açıklamaya göre eskiden üzerinden günlük 1.000 kişiyi takip edebilirken artık bu rakam 400 kişi olarak düzenlendi.

Buna göre bir hesap günlük eskiden günlük 1.000 kişiyi takip edebilirken bu düzenleme sonrasında günlük maksimum 400 kişiyi takibe alabilecek.

Son dönemde artan Spam Hesaplar sebebiyle tarafından bu şekilde bir karar alınırken özellikle Otomatrik Takip Araçları ile takip işlemi yapan hesapların ciddi anlamda darbe yiyeceği düşünülüyor.

Yoel Roth, şirket tarafından alınan bu kararı yine sayfası üzerinden şu şekilde duyurdu: “ kurallarında inorganik takip ve davranış türleri yasaktır. Günde 400’den fazla kullanıcıyı takip eden hesapların yarısının, kötü niyetli olduğunu gördük. Bu nedenle bunu yapan hesaplar için günlük takip limitlerini tekrar belirledik.”

 

Gerçek Hesapları Olumsuz Etkilemeyecektir

Bot veya Sayfa Büyütme amacında olmayan, gerçek bir kullanıcı için günlük 400 kişiyi takip edebilmek zaten pek de olası bir durum değil.

Bu sebeple de tarafından alınan bu karar normal bir şekilde hesabını kullananlar için pek de olumsuz bir etki etmeyecektir.

Ancak Twitter hesaplarını olağandan daha hızlı bir şekilde büyütmek isteyenler için bu sınırlama ciddi bir sıkıntı halini alacak gibi görünüyor.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status