Twitter’a Grup DM Atma ve Mobil Video Özelliği Eklendi

Sosyal Medya denildiğinde artık akla gelen ilk sitelerden birisi olan Twitter 2015 yılına Grup Direkt Mesajı ve Mobil Video Mesajı gibi oldukça önemli iki özellik ile giriş yaptı.

Facebook sisteminde Grup Mesajlaşma alanına benzeyen bir sistem ile kendisini geliştiren Twitter yeni özelliği sayesinde aynı anda 20 Kişinin katılım gösterebileceği Grup Mesajlaşma Sistemini aktife aldı.

Sizi takip eden kişilerle oluşturabileceğiniz Grup Mesajlaşma Özelliği için gruba eklediğiniz kişilerin birbirini takip etmesine ise gerek olmayacak.

Özellikle kendilerini Facebook ve Twitter üzerinden pek ayıramayan gruplar bu sayede daha hızlı ve etkileşimli olarak sohbet edebilecekler.

Twitter Video Mesaj
Twitter Video Mesaj

Video Çekip Düzenlemeniz de Artık Mümkün

Twitter üzerine gelen bir başka yenilik ise Video Çekip Düzenleme imkanı sağlayan bir özellik.

Bu yenilikle birlikte bir de Twitter uygulaması üzerinden video çekip düzenlemesi yapılabileceksiniz.

Uygulamayı kullanırken tweet butonuna dokunduğunuzda alternatif olarak fotoğraf ekleme menüsünden eriştiğiniz video kamera özelliğiyle Twitter’a hazırladığınız videoları ekleyebileceksiniz.

Videolar maksimum 30 saniye olacak. iPhone kullanıcıları, cihazlarındaki videoları da buraya ekleyebiliyor. Yapılan açıklamada bunun için Android kullanıcılarının biraz daha bekleyeceği belirtildi.

Twitter’a Grup DM Atma ve Mobil Video Özelliği Eklendi
Twitter’a Grup DM Atma ve Mobil Video Özelliği Eklendi

 

Bu Özelliklerle Twitter Biraz Daha Gelişti

Her geçen gün özelliklerini ve sunduğu hizmetleri arttıran ve kullanım kalitesini yükselten Twitter bir anlamda pazardaki payını arttırmak adına bir adım daha atmış oldu.

Kısa videoların revaçta olduğu şu dönemlerde Vine gibi servisler yerine direkt olarak Twitter üzerinden paylaşım yapabilme imkânı kullanıcılara sunulmuş oldu.

Ek olarak Toplu Twitt Atma Sistemi ile de bir grup içinde rahatlıkla iletişimi ve karşılıklı etkileşimi sağlamaya çalışan Twitter bu anlamda yeni uygulamalar ile de kullanıcıların karşısına çıkmaya devam edecek.

Twitter’a Grup DM Atma ve Mobil Video Özelliği
Twitter’a Grup DM Atma ve Mobil Video Özelliği

 

Facebook İçin de Bazı Güncellemeler Yolda

Kullanıcıların sorun yaşadıkları noktaları ele alarak bazı iyileştirme çalışmaları içerisine girmesi beklenilen Facebook Sitesinin de birkaç gün içerisinde bazı alt yapı güncellemeleri yapması bekleniyor.

Ancak henüz hangi alanlarda güncelleme yapılacağı, hangi ek özelliklerin getirileceği ya da böyle bir durumun gerçek olup olmadığı belli değil.

Sosyal Medya ile daha büyük kitlelere ulaşma imkanına sahip olan insanlık artık yeni özellikler ile de farklı alanlarda farklı çalışmalara girişebiliyorlar.

Bakalım 30 Saniyelik Twitter Videosu atabilmek nasıl bir yolun açılmasına sebep olacak.

 

https://www.youtube.com/watch?v=XNnVH-mwSdM

Twitter’a Grup DM Atma ve Mobil Video Özelliği Eklendi

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir