Twitter’a “SATIN AL” Butonu Ekleniyor!

Son yıllarda, sosyal medya deyince aklımıza gelen ilk isimlerden biri olan Twitter hala istediği ilgiyi alabilmiş değil. Hem gelir hem de üye sayısı açısından Facebook’un kırdığı rekoru geçmeyi bir türlü başaramayan Twitter, sonunda bu durumu değiştirmeyi amaçlıyor ve yeni bir projeye alışveriş devi Amazon’la imza atıyor. Sitesine artık bir “buy now” butonu ekleyen dev şirket bu yeni hamlenin gelişmeler getireceğinden oldukça emin.

“Satın al” anlamına gelen bu butonla beraber, üyeler artık Twitter üzerinden de alışveriş yapabilecekler.  Stripe ‘ın Twitter’ın tek ortağı olduğu bu yeni projede, firmaların Stripe’a kayıt olması bir gereklilik. Üyeler ise, yakın zamanda eklenecek olan butona tıkladıktan sonra kişisel ve nakliye bilgilerini girecekleri bir sayfaya yönlendirilecek. Bu kısmı tamamlayan tüketiciler, son olarak da ödeme bilgilerini verdikten sonra alışverişlerini tamamlayabilecekler.

Twitter'a “SATIN AL” Butonu Ekleniyor!
Twitter’a “SATIN AL” Butonu Ekleniyor!

Şimdilik, benimsenip benimsenmeyeceği konusunda fikirlerin oldukça çeşitli olduğu bu “satın al” butonu ,  gelirlerini artırmak isteyen Twitter için pratik bir gelişme olacak gibi duruyor. Birkaç tweete deneme amaçlı eklenmiş olan bu buton, mobil uygulamalarda da kullanılmak üzere tasarlandı. Güvenilirliği ve ödeme seçeneklerinin çeşitliliği hala tartışılır fakat dev şirket bu yeni adım hakkında oldukça umutlu.

Twitter’a “SATIN AL” Butonu Ekleniyor!

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir