Twitter’da Karakter Sınırı Nihayet 280 Karaktere Çıktı

Twitter tarafından geçtiğimiz aylarda testlerine başlanılan 280 Karakter sınırı nihayet kullanıcıların beğenisine sunulmaya başlandı.

Henüz tüm kullanıcılar için aktif edilmeyen özellik ilk olarak yüksek takipçi sayısına sahip kullanıcılara sunulurken kademeli olarak Tüm Twitter Kullanıcıları 280 Karakterlik yeni sistemi kullanmaya başlayabilecek.

Yeni sınırlama ile birlikte 140 karaktere söylemek istediklerini sığdıramayan kullanıcılar biraz daha rahat nefes alırken son dönemde sıkça görmeye başladığımız Parçalı Mesajların sayısı da azalmaya başlayacak.

 

Eski Alışkanlıklar Devam Ediyor

280 Karakter Sınırlaması ile alakalı olarak yapılan geçiş süreçlerinde ilk olarak kullanıcıların 280 Karakterin tamamını kullanmaya başladığı ancak zamanla bu rakamın azaldığı gözlemlenmiş durumda.

280 Karakter sınırını tam olarak dolduran kullanıcıların şu aşamada %9 oranında olduğu, kalan kullanıcıların eski alışkanlıklarla kısa metinlerle kendilerini ifade ettiklerinin de bilgisi verilmiş durumda.

Uzunca süredir 140 Karakter Sınırlaması ile alakalı ciddi eleştiriler alan ve bu alanda bir adım atan Twitter cephesinde kullanıcıların 140 Karakter alışkanlıklarını devam ettirecekleri yönünde bir beklenti devam ediyor. Bakalım 280 Karakter ciddi anlamda bir devrim niteliğinde olabilecek mi Twitter Kullanıcıları adına.

Twitter’da Karakter Sınırı Nihayet 280 Karaktere Çıktı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir