Uçağa Alınmayan Note 7 İçin Havalimanlarında Değişim Noktaları Oluşturuldu

Geçen hafta Türkiye’de hizmet sunan Hava Yolu Şirketleri tarafından Kapalı olsa dahi uçaklara alınmayacağı bildirilen Samsung Galaxy Note 7 serisi için Havalimanlarında değişim noktaları kuruldu.

Bu kapsamda öncelikli olarak İstanbul Atatürk, Ankara Esenboğa, İzmir Adnan Menderes Havaalanları Dış Hatlar Terminallerinde Samsung tarafından Note 7 Değişim Noktaları kuruldu.

Samsung tarafından kurulan bu değişim noktaları Türkiye ile eş zamanlı olarak Güney Kore, Avustralya, ABD gibi uluslararası hava trafiği yoğun olan 15 ülkede de hizmete girmiş durumda.

 

Samsung Galaxy Note 7 İade Süreci
Samsung Galaxy Note 7 İade Süreci

 

Uçaklara Note 7 İle Binmek Yasak

İlk değişim kampanyası başladığında uçaklarda Note 7 bulundurmak serbest tutulmuş ancak kullanmak, açmak, şarj etmek yasaklanmıştı.

Daha sonrasında ise cihazların tamamen toplanması kararı alındıktan sonra Uçağa Note 7 İle Binmek tamamen yasaklanmaya başlandı.

Bu durum da Note 7 sahipleri için özellikle havalimanlarında sorun yaşanması sebebiyet vermeye başladı.

 

Samsung Galaxy Note 7 İade Süreci
Samsung Galaxy Note 7 İade Süreci

 

Tüm Değişim İmkanlarından Faydalanabiliyor

Belirli havalimanlarında açılan Samsung Note 7 Değişim Birimleri üzerinden Note 7 modelini iade etmek isteyen kullanıcılar tıpkı Samsung Servislerinde olduğu gibi tüm imkânlardan faydalanabiliyor.

Samsung Galaxy S7 Edge ile değişim ya da Para İadesi seçeneklerini seçebilen yolcular ayrıca bu noktalar üzerinden Note 7 içinde bulunan verilerini Yeni Cihazlarına ya da Hafıza Kartlarına kopyalayabiliyorlar.

Bu sayede uçağa binememe gibi bir sorun oluşmazken kullanıcılara Veri Yedeklemesi imkânı da sunulmuş oluyor.

Konuyla alakalı olarak açıklama yapan Samsung Electronics Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, “Galaxy Note7 sahibi kullanıcılarımızın cihazlarını değiştirmeleri için başlattığımız kapsamlı çalışmaları, havaalanlarını kapsayacak şekilde genişletiyoruz. Havaalanlarında açmaya başladığımız destek noktaları, sadece Türk vatandaşlarına değil, ülkemizi ziyaret eden yabancı ülke vatandaşlarına da hizmet verecek. Böylece kullanıcılarımız mağduriyet yaşamadan ve güvenle planladıkları seyahatleri gerçekleştirebilecekler. Bu süreçte tüm kullanıcılarımızın göstermiş olduğu sabır ve anlayış için teşekkür ederiz” şeklinde bir bilgilendirme yapmış oldu.

 

Galaxy Note 7
Galaxy Note 7

 

Son Değişim Tarihi 11 Kasım 2016

Samsung Türkiye tarafından belirlenen ve BTK tarafından onaylanan değişim kampanyası 18 Ekim 2016 tarihi itibariyle resmen başlamış oldu.

Değişim Süreci belirlenen tarih olan 11 Kasım 2016 tarihine kadar devam edecek.

O süreye kadar Samsung Yetkili Servisleri üzerinden Samsung Galaxy Note 7 serisini iade edip Para İadesi veya S7 Edge + Para İadesi olarak ödemenizi alabilirsiniz.

Note 7 Değişim Kampanyası Bilgilendirmesi

Uçağa Alınmayan Note 7 İçin Havalimanlarında Değişim Noktaları Oluşturuldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir