Pasaport Kayıt İşlemleriUçakta Samsung Galaxy Note 7 Taşıyanlara 550.000 TL Ceza ve 10 Yıl Hapis İstenecek

Uçakta Samsung Galaxy Note 7 Taşıyanlara 550.000 TL Ceza ve 10 Yıl Hapis İstenecek

Ülkemizde henüz bu denli bir çalışma başlatılmamış olsa da Amerika Birleşik Devletleri kısa sürede Samsung Galaxy Note 7 modelini pazardan silmeyi kafaya koymuş durumda.


Ülkemizde henüz bu denli bir çalışma başlatılmamış olsa da Amerika Birleşik Devletleri kısa sürede Galaxy modelini pazardan silmeyi kafaya koymuş durumda.

ABD Federal Sivil Havacılık Dairesi tarafından Uçaklarda Kullanımı ve Bulundurulması tamamen yasaklandı. Yani sadece Kapalı olarak yanınızda taşımak isteseniz dahi uçağa alınmıyor.

Ancak bir şekilde uçağa alınır ve uçak içinde bu fark edilirse ürünün sahibi için FAA tarafından alınan “Acil Kısıtlama / Yasağı No. FAA-2016- 9288” kararına istinaden 10 Yıla Kadar Hapis ve 550.000 TL civarında bir Para Cezası işlemi uygulanabilecek.

 

Türkiye’de Henüz Bir Yasak Yok

Ülkemizdeki havayolu şirketleri uçuşlar öncesinde kullanıcılarına yönelik bir Uçuş Uyarısı yapmaya devam ediyor.

Ancak konuyla alakalı olarak Sivil Havacılık Kurumu tarafından henüz bir yasak getirilmedi.

Yani şuan için ülkemizde Note 7 sahibi olan kullanıcılar cihazlarını kapalı tutmak ve bagaja vermemek şartı ile uçuşlarını sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebiliyorlar.

Tabi ki Türkiye tarafından başlatılacak olan Değişim Kampanyası kapsamında sahibi olan kullanıcıların kısa sürede cihazlarını iade etmeleri artık bir gereksinim.

Çünkü yakın dönemde BTK tarafından modeli için ayrılan IMEI Kodlarının tamamı iptal edilecek ve İade – Değişim işlemi yapmayan kullanıcıların telefonları otomatik olarak kullanım dışı kalacak.

Konuyla alakalı olarak daha önce yayına aldığımız “Samsung Türkiye “Note 7 Değişim Programını” Açıkladı (14 Ekim 2016)” başlıklı yazımızdan İade – Değişim Sistemini ve tarafından yayınlanan resmi bildiriyi görebilirsiniz.

Samsung bu konuda 2 ay gibi bir sürede Üretim – Satış – İade – Değişim ve Geri Toplama sürecini bir anlamda tamamlamış oldu.

  Samsung Galaxy S3 Mini ve Note 2 İçin Renk Seçeneği Geliyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status