Üçlü İşletim Sistemi İncelemesi

Üçlü İşletim Sistemi İncelemesi

Mobil alanın çok hızlı biçimde gelişim göstermesi Android mi iOS mu? Sorusunu sormamıza neden oluyor. Hayatımıza daha sonra giren Windows Phone’larda aynı şekilde merak ediliyor. Ancak asıl soru şu olmalı: size, bu işletim sistemlerinden hangisi daha uygun?  Mobil işletim sistemleri gün geçtikçe önem kazandığından, yazımızda değerlendirme yapacağız. Size uygun olan ve kullanmanızın faydalı olacağı işletim […]


Mobil alanın çok hızlı biçimde gelişim göstermesi mi mu? Sorusunu sormamıza neden oluyor. Hayatımıza daha sonra giren ’larda aynı şekilde merak ediliyor. Ancak asıl soru şu olmalı: size, bu işletim sistemlerinden hangisi daha uygun?  Mobil işletim sistemleri gün geçtikçe önem kazandığından, yazımızda değerlendirme yapacağız. Size uygun olan ve kullanmanızın faydalı olacağı işletim sistemini belirleyelim.

Açık kaynak kodlu olması, çok daha gelişime uygun ve kombinasyona açık olmasını sağlıyor. Bu durum, onun avantajlarından sayılmaktadır. Özelleştirme uygun olmasının katkısı, bazı konularda ise sorun yaşanmasına sebep olmakta. Çeşitli güvenlik sorunları yaşanması, bu işletim sisteminin en fazla dikkat çeken özelliklerindendir.

  Touch ID taktikleri karşınızda!

Son zamanlarda karşımıza çıkan versiyonları ile hem oldukça güzel bir ara yüze sahip hem de size özel özelleştirme olanaklarını sunuyor. ile ilgili eleştirilerden birisi de biraz karışık olması. Ancak çok büyük oranda kullanılan , bunun böyle olmadığını da bu şekilde kanıtlamış oluyor. Ayrıca alışmak kısa sürüyor. hakkında güvenlik sorunu konusu sık sık gün yüzüne çıksa da bu işletim sistemi için gelişe açık olması ve sağladığı olanaklar, ondan vazgeçilememesini sağlıyor.

Çok daha sade ve kullanışlı olması ile ön plana çıkmayı başarıyor. Olumlu eleştiri aldığı noktalardan birisi de güvenlik konusunda çok daha sağlam olması. Bu olumlu özelliklerinin dışında, kapalı kaynak koda sahip olmasıyla, gelişime nispeten kapalı olduğu sonucu çıkarılabilir. Yine, Android ile karşılaştırma yapıldığında, çok daha yavaş olduğu sonucuna varılabilir.

Rakiplerinin gerisinde kalsa da aynı sınıfta olmayı başaran bu işletim sistemi, çok daha basit ve yalın haliyle öne çıkıyor. Olumsuz olan özelliklerinden birisi, diğer mobil işletim sistemlerinden çok daha kötü çözünürlükte olmasıdır. Tabi tahmin edileceği üzere, Office uygulamaları konusunda kullanıcılarına en iyiyi sunmaktadır.

 

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status