Ucuz iPhone Neden İstenilen Satış Rakamlarına Ulaşamadı?

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Apple merakla beklenen plastik kasalı ve renkli 5C modelinde istediği satış rakamlarına ulaşamadı. Peki bunun ana sebepleri nelerdi. Bir inceleyelim istedik.

Kullanıcıda Bir Kıskançlık Hissiyatı Oluşturmuyor

Huffington Post sitesinde yer alan bir yorum haberde, iPhone 5C’nin neden istenen satış rakamlarına ulaşmadığına yönelik farklı bir görüşe yer verildi.

Analizde, 5C’nin kullanıcıları kıskandırmadığı için çok satmadığı kaydedildi. Bununla birlikte, modelin renkli kasası dışında diğer iPhone modellerinden farklı bir şey sunmadığı, bu yüzden de kullanıcıların ürüne sahip olamadıkları için kendilerini kötü hissetmedikleri belirtildi.

5C modeli 5S veya 5 Kadar Statü Sağlamıyor

Analizde, tüketici alanında önemli danışmanlardan biri olarak kabul edilen Roger Dooley’nin de görüşlerine yer verildi. Dooley, ‘Eski zamanlarda insanlar kendilerini ispat etmek ve diğerlerinden üstün görmek için ava çıkıp bulabildikleri en büyük geyiği avlar ya da en büyük aslanı öldürür, onun dişini boynunda taşırdı.

Şimdiki zamanlarda da sosyal statü göstergeleri teknolojik ürünlere dönüştü. Ancak iPhone 5C insanlara bu hissi vermiyor’ dedi.

Satış Rakamlarının Detayları Paylaşılmadı

Apple CEO’su Tim Cook yeni iPad tanıtımında yaptığı konuşmada bu yıl toplam 9 milyon iPhone sattıklarını açıkladı. Cook, yeni modeller iPhone 5S ve 5C’nin satış detaylarını paylaşmadı.

Uzmanlar bunun modellerde istenen rakamların görülmediğinin bir işareti olduğuna dikkat çekiyor.

Aslında Hiçte Ucuz Değil

5C adındaki C’nin ‘cheap’ yani ‘ucuz’ olmasını bekleyen tüketiciler, normal iPhone modellerinden bile daha pahalı bir ürünle karşılaştı. Model iki yıllık kontratla 199 dolara satılsa da nakit alımlarda 549 dolara satılıyor.

Bu da normal bir iPhone fiyatından bile fazla bir rakam.

Ucuz iPhone Neden İstenilen Satış Rakamlarına Ulaşamadı?

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir