Ufukta Havacılık Devrimleri

Ufukta Havacılık Devrimleri

Belki de beceriksizce adlandırılan ABD şirketi Boom, Paris Airshow’da 2018 yılına kadar mini süpersonik bir prototip XB-1 olarak adlandırılan bir beklentilerinin olduğunu duyurdu. Boom, beş havayoluna zaten nihai ürün için hali hazırda 76 sipariş vermişti. Ancak adından memnuniyet duydukları tek şirket Virgin Atlantic oldu. Havayolları yolcularına yeni ve farklı bir şey sunmaktan heyecan duyduklarını ve […]


Belki de beceriksizce adlandırılan ABD şirketi Boom, Paris Airshow’da 2018 yılına kadar mini süpersonik bir prototip XB-1 olarak adlandırılan bir beklentilerinin olduğunu duyurdu.

Boom, beş havayoluna zaten nihai ürün için hali hazırda 76 sipariş vermişti. Ancak adından memnuniyet duydukları tek şirket Virgin Atlantic oldu.

Havayolları yolcularına yeni ve farklı bir şey sunmaktan heyecan duyduklarını ve büyük dünya havayollarının vizyonunu daha hızlı ve daha erişilebilir bir süpersonik seyahati paylaştıkları için çok heyecanlı olduklarını, gelecekte bu ortaklıklar hakkında daha fazla bilgi paylaşmasını dört gözle beklediklerini söyleyen Boom’un büyük patronu Blake Scholl, Paris Hava Gösterisi basın toplantısında görüşlerini dile getirdi.

Boom’un büyük patronu Blake Scholl ayrıca Twitter hesabından, Boom’un gelecek süpersonik yolcu jetlerinin 76 tanesinin üretimi için emir geldiğini duyurdu.

  Airbus Yakıttan Tasarruflu Motor Geliştitiyor

Boom Supersonic’in remi Twitter hesabı PAS17 numaralı telefondan “boomsupersonic’in sipariş defterimizi 3 kat arttırdığını duyurmaktan gurur duyuyoruz” paylaşımı da ayrıca yapıldı.

Şirket, tasarımları ile ikonik Concorde arasındaki bariz benzerlikleri örtmek gibi bir girişimde bulunmadığını belirttikten sonra, Scholl, Boom’un “Concorde’un kaldığı yerden devam etmeyi” planladığını söyledi.

Boom, ilerlemenin tek yolunun, Concorde’un elde ettiği şeyleri öğrenip iyileştirmek olduğunu söylerken, bunu yapmak ve uçakları ticari olarak yaşayabilir yapmak için bazı şeylerin temel olduğuna inandıklarını belirtti.

Doğru koltuk sayısını elde etmek için yapılan açıklamada ise, Concorde’un koltuk sayısının 128 yerine 55’e indirilmesi, ticari rekabet için yakıt tasarrufunun geliştirilmesi, gürültüyü büyük oranda turbo fanlar sayesinde düşürmesinin ‘% 60 daha sessiz hale getirdiği, yazılım yeniliklerinin bir rüzgar tünelinde 6 aydan bilgisayar yardımı ile 30 dakikaya kadar ve geliştirilmiş yöntemleri ve malzemeleri ile karbon fiber ve 3D baskı sayesinde daha hızlı araştırma ve geliştirme çalışmasının yapıldığı belirtildi.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status