Pasaport Kayıt İşlemleriUSB Uyumlu Duvar İçi Prizler Geliyor

USB Uyumlu Duvar İçi Prizler Geliyor

Akıllı Telefon Pazarının standartlaşması noktasında yürütülen çalışmalar neticesinde başlayan Standart Şarj Girişi işlemleri özellikle USB ile şarj olan cihazların sayısının artmasına sebep oldu. Yeni nesil akıllı telefonların tamamının USB Şarj Özelliğini desteklemesi, Tablet PC’lerinde bu özellik ile geliyor olması USB Çıkışına duyulan ihtiyacı arttır. Birçok teknoloji noktasında kolaylıkla bulunabilen USB Prizlerin gereksiz yer kaplaması ve […]


Akıllı Telefon Pazarının standartlaşması noktasında yürütülen çalışmalar neticesinde başlayan Standart Şarj Girişi işlemleri özellikle USB ile şarj olan cihazların sayısının artmasına sebep oldu.

Yeni nesil akıllı telefonların tamamının USB Şarj Özelliğini desteklemesi, Tablet PC’lerinde bu özellik ile geliyor olması USB Çıkışına duyulan ihtiyacı arttır.

Birçok teknoloji noktasında kolaylıkla bulunabilen USB Prizlerin gereksiz yer kaplaması ve çok fazla pratik olmaması sebebiyle Leviton firması USB Priz adı verilen yeni ürünlerini pazara sundu.

Normal priz şeklinde olan ancak üst kısmında 2 adet çıkışı olan ürünler şu aşamada Amazon’da 16 Dolar ve 26 Dolar gibi seviyelerden satışa sunulmuş durumda.

Priz İçi USB Çıkışları Geliyor
Priz İçi USB Çıkışları Geliyor

-Sol tarafta bulunan USB Çıkışından 0,7 A akım verilirken sağ kısımda bulunan USB Çıkışı 2,1 A e kadar çıkış verebilmekte. Bu da farklı akım seviyelerinde şarj olan cihazların doğru sürelerde şarj edilmesine imkan sağlamış oluyor.

Bu arada Priz üzerinde doğru cihazın doğru noktaya takılmasını sağlamak üzere bir ayırt edici yonga kullanılmış durumda. Yani 0,7 A lik bir cihazı yanlışlıkla 2.1 A lik alana takmanız durumunda cihazın şarj olması engelleniyor ve muhtemel bir arızanın önüne geçilmiş oluyor.

Yakın dönemde bu tarz prizlerin her evde kullanılabilir hale gelmesi sanırım pek de sürpriz olmaz. Hele ki son dönemdeki artan Akıllı Telefon satışları dikkate alındığında her evin ihtiyacı bir ürün bile diyebiliriz.

 

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status