Uygun Fiyatlı LG K3 Modeli Duyuruldu, İşte Özellikleri ve Fiyatı

Giriş ve Orta Seviyede artık K serisi ile kendisini gösterecek olan LG firması alt modellerinden birisi olan LG K3 serisini resmen duyurdu.

LG G serisi ile üst seviye kullanıcılara hitap eden LG firmasının LG K serisi ile de daha çok Giriş ve Orta Seviye kullanıcılara hitap edeceğini belirtelim.

Daha öncesinde LG K10 serisini satışa sunan ve ülkemizde de epey bir rağbet gören LG firması Uygun Fiyatlı LG K3 serisi ile de iyi bir satış grafiği elde edecek gibi görünüyor.

 

LG K3 Modeli Duyuruldu
LG K3 Modeli Duyuruldu

 

LG K3 Modelinin Teknik Özellikleri

4.5 inç boyutunda ve 854*480 piksel çözünürlüğünde bir IPS Ekran kullanılan LG K3 modelinde 1.1 Ghz’lik hızda çalışan 4 Çekirdekli SnapDragon 210 serisi işlemci ve Adreno 304 serisi bir GPU kullanılmış durumda.

Android 6.0.1 Marshmallow İşletim Sistemi ile pazara çıkacak olan modelin Güncelleme Alması ise oldukça düşük ihtimaller arasında.

1 GB Ram Bellek ve 8 GB Dâhili Depolama Alanı kullanılan modelde 32 GB’a kadar da Micro SD Kart takabiliyorsunuz.

 

LG K3 Serisi
LG K3 Serisi

 

Kamera Noktasında Vasat

Giriş Seviyesi bir cihaz olmasından kaynaklı olarak LG firması özellikle Ön ve Arka Kamera noktasında rakamları oldukça düşük tutmuş durumda.

Ön kısımda VGA Kamera kullanılan modelin arka kısmında ise 5 MP değerinde bir kamera kullanılmış durumda.

VGA Kamera ile neredeyse Akıllı Telefon modellerinin ilk dönemlerine giden LG firması açıkça Fotoğraf Çekmeyin Benimle demiş gibi görünüyor.

Pazarda birçok Giriş Seviyesi modelin arka kısmında 8 MP, Ön Kısmında ise 2 MP veya 5 MP değerinde kameralar yer alıyor. Bu sebeple de VGA Kamera ciddi anlamda düşük geldi bizlere.

4G LTE Desteği sunması ve 1,940 mAh’lik bir Bataryaya sahip olması da cihazın ortalama bir konumda kalmasını sağlamış durumda.

 

Lg K3 Türkiye
K3 Türkiye

 

LG K3 Satış Fiyatı

Gelelim bu cihazın Satış Fiyatına.

LG K3 modeli için belirlenen satış fiyatı 80 Dolar olarak belirlenmiş.

Ancak tabi ki ülkemizde satışa çıkıp çıkmayacağı henüz net değil.

Ama satışa çıkması durumunda Alt Limitler ve Vergi Sistemleri de göz önüne alınarak cihazın 400 TL – 500 TL seviyesinde olması oldukça muhtemel görünüyor.

Uygun Fiyatlı LG K3 Modeli Duyuruldu, İşte Özellikleri ve Fiyatı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir