Vatan Bilgisayar Keyifli Garanti ve Ürün Sigortası (Kasko) İşlemleri

Vatan Bilgisayar

üzerinden satın aldığınız bir ürüne eğer Ekstra Ödeme yaparak Keyifli Garanti Paketi alırsanız 1 sene geçerli olan Hediye Sigorta (Kasko) Paketinden de Ücretsiz olarak faydalanabilirsiniz.

Vatan Bilgisayar üzerinden satışı yapılan ürünlerde bu sayede hem ürünlerin Servis Süreçleri çok daha kolay ve hızlı bir hale gelmekte hem de Kırılma gibi, Sıvı Teması gibi, Çalınma gibi durumlarda firma tarafından size 1 yıl Güvence sağlanmış olmaktadır.

ve Hediye Sigorta Hizmetleri hakkında daha fazla bilgi almak için alt kısımdaki Koşulları ve Şartları inceleyebilirsiniz.

 

Vatan Bilgisayar Keyifli Garanti

Vatan Bilgisayar Keyifli Garanti

 

Keyifli Garanti Hizmeti Nedir?

Vatan tarafından 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanunun 57nci maddesine dayanılarak sunulan, Üretici veya İthalatçı firma garantisi ile asgari aynı koşulları içeren ve iki (2) senelik bu garanti süresinden sonra geçerli olan geniş kapsamlı bir hizmet sözleşmesidir.

Aynı zamanda, Keyifli Garanti satın alan tüm müşterilere Kazaen Zarara Uğrama ve Hırsızlık ile Elektrik, Rutubet ve Tozlanma Arızaları Sigortası Vatan tarafından hediye edilmektedir.

Keyifli Garanti Hizmetinin Özellikleri

Vatan Bilgisayar tarafından satışı yapılan Keyifli Garanti paketinin kullanıcılara sunduğu hizmetleri şu şekildfe sıralamamız mümkündür.

 

Uzatılmış Garanti (İhtiyari Garanti)

Üretici veya İthalatçı firma tarafından verilen iki senelik yasal garanti süresinden sonra geçerli olmakta ve üründe üretici hatasından dolayı meydana gelebilecek işçilik ve mekanik kusurlardan dolayı ürünün onarılması için gerekli işçilik ve parça giderlerini kapsamaktadır.

Ayrıca, aşağıdaki hususlar da Uzatılmış Garanti kapsamında kabul edilmektedir.

Önemli Bilgi: Anakart, İşlemci arızaları, aşırı ısınma/soğutma problemleri, motor arızaları, ekranda renk solması, ses iletim sorunları gibi bir çok arızaya karşı koruma altındasınız.

 

Pil, Batarya Değişim Hizmeti

MP3/4, Kamera, dizüstü bilgisayar, cep telefonu ve digital fotoğraf makinası ürünleri ile ilk satın alma anında ürünün kutusu içinde verilen şarj edilebilir pil/batarya ile ilgili Uzatılmış Garanti Süresi içerisinde üreticiden kaynaklı bir problem yaşanması halinde pil/bataryanın arızalı olduğu belirlendiğinde bir kez olmak kaydıyla yenisi ile değiştirilmesinden doğan giderler Keyifli Garanti kapsamında değerlendirilmektedir.

Önemli Bilgi: Pil ve bataryaların normal kullanımından kaynaklanan kullanım ömrü, performans azalmaları ve pil akmaları garanti kapsamı dâhilinde değildir.

 

Uzaktan Kumanda Değişim Hizmeti

Televizyonların orjinal uzaktan kumandalarında Uzatılmış Garanti Süresi içerisinde ortaya çıkan üretici hatasından dolayı meydana gelebilecek işçilik ve mekanik arızalarda, uzaktan kumandanın Sözleşme süresince bir kez olmak kaydıyla yenisi ile değiştirilmesinden doğan giderler Keyifli Garanti kapsamında değerlendirilmektedir.

 

Yerinde Servis Hizmeti

Sözleşme kapsamı içerisinde yer alan arızalarda 21” (inç) ekran ve üzerindeki televizyonlar ve monitörler ile üretici tarafından evde servis hizmeti verilen büyük beyaz eşyalar için yerinde servis hizmeti verilmektedir.

 

Devam Eden Arızalarda Hızlı Çözüm

Sözleşme kapsamındaki arızalar sebebi ile ürünün üç (3) onarım hizmeti tamamlandıktan sonra sözkonusu ürüne dördüncü (4) kez arızadan ötürü onarım gerektiğinde müşterinin uzatılmış garanti kapsamındaki ürünü için fiilen ödediği ve faturada gösterilen bedeli aşmayacak tutarda aynı tür, kalite ve benzer performansa sahip başka bir ürünle değişimi ya da fatura bedelini aşmayacak tutarda Vatan hediye çeki verilmektedir.

Önemli Bilgi: Devam eden arızalar için her defasında servis hizmeti yerine değişim hizmetinden yararlanabileceksiniz.

 

Devretme İmkanı

Kapsam dahilindeki ürünün satışı veya mülkiyetinin devri üzerine, Vatan Çağrı Merkezi aranarak (0850 222 56 56) Sözleşme ürünün yeni sahibine devredilebilir.

Önemli Bilgi: Devretme imkanı size satış kolaylığı sağlar böylelikle ürününüzü satmak istediğinizde “Keyifli Garanti” sözleşmesiyle birlikte satabilirsiniz.

 

Tek Telefonla Destek Hizmeti

Türkiye’nin her yerinden 0850 222 56 56 nolu Çağrı Merkezi üzerinden haftada 7 (yedi) gün 10:00- 22:00 saatleri arasında Sözleşme kapsamındaki hizmetler için uzman çağrı merkezi ekibi.

Önemli Bilgi: Arıza anında hangi servis diye düşünmenize gerek yok, tek telefonla en uygun servise yönlendirme Vatan’da!

 

Vatan Bilgisayar Mağazası

Vatan Bilgisayar Mağazası

 

Keyifli Garanti Kapsam Dışı Kalan Hizmetler

 • Kazaen zarara uğrama ve kırılma
 • Hırsızlık sonucu çalınma
 • Doğal afetlerden kaynaklı zararlar (Deprem, fırtına,yangın, sel)
 • Yanlış tesisat, değişiklik veya bakımdan kaynaklanan maliyetler.
 • Ürünün arızalanmasından kaynaklanan bilgi ve veri kaybı.
 • Yetkisiz onarımlar
 • Bilgisayar yazılımı ve virüsleri (Cep telefonları dahil)
 • Rutin bakım kontrol eksiklikleri
 • Ticari amaçlı kullanımlar.

 

Hediye Sigorta Hizmeti (1 Yıl)

AIG Sigorta tarafından Vatan müşterisine, sertifikada detaylı açıklandığı üzere Elektronik Cihaz Sigortası Genel Şartları ve Hırsızlık Sigortası Genel Şartları kapsamında ve sigortalı sıfatıyla Sertifikada belirtilen koşullar çerçevesinde yararlanma hakkı tanımaktadır.

Dikkat: Hediye Sigorta kapsamındaki tüm talepleriniz için gecikmeksizin 0850 250 67 37 nolu telefondan AIG Sigorta Çağrı Merkezi’ne bildirimde bulunmanız gerekmektedir.

 

Hediye Sigortanın Özellikleri

Keyifli Garanti Paketi alan kullanıcılara Ücretsiz olarak 1 yıl boyunca sunulan Ücretsiz Sigorta Paketinin sunduğu özellikler şu şekildedir.

 

Kazaen Zarara Uğrama

Fatura tarihi itibari ile ilk bir (1) yıl ile sınırlı olmak üzere kapsam dahilindeki ürünün ani ve beklenmedik bir olay neticesinde kazaen zarara uğramasından kaynaklanan hasarları kapsamaktadır.

Örnek: Televizyonunuza DVD Player veya Ses Sistemi gibi ürünlerin bağlantısını yaparken televizyonun kazaen düşürülmesi sonucu oluşan hasarlar bu kapsamda değerlendirilir.

 

Hırsızlık Teminatı

Fatura tarihi itibari ile ilk bir (1) yıl ile sınırlı olmak üzere kapsam dahilindeki ürünün Hırsızlık Sigortası Genel Şartlarının A.1. maddesinde belirtilen “kapalı bir ortamdan kırma, delme, yıkma, devirme, zorlamayla girilerek; öldürme, yaralama, zor ve şiddet kullanma veya tehditle” ürünün çalınması sebebiyle oluşacak hasarları kapsamaktadır.

Örnek: Evin kapısının zorlama ile açılarak içeride bulunan bilgisayarın çalınması nedeni ile oluşacak zararlar bu kapsamda değerlendirilir.

Dikkat: İşbu teminat kamuya açık olan ve kişiye ait ve özel olmayan alanlarda (park, otobüs, dolmuş, cafe, AVM, konser alanı, vb.) sigortalının bilgisi ve rızası olmaksızın, değişik usûl ve yöntemlerle, yanında, üzerinde, çantasında, cebinde bulunan eşyalara yapılacak ve “Aşırma, Yankesicilik, Kapkaç” olarak tabir edilen hırsızlık zararlarına karşı güvence sağlamamaktadır.

 

Elektrik, Rutubet ve Tozlanma Hasarları

Fatura tarihinden itibaren başlayarak uzatılmış garanti sözleşmesinin bitiş tarihine kadar kapsam dâhilindeki ürünün rutubet ve tozlanma kaynaklı hasarları ile elektrik kesilmesi, elektriğin gidip gelmesi, voltajın alçalıp yükselmesi veya yanlış voltaj yahut akımdan doğan hasarları kapsamaktadır.

Örnek: Düzensiz elektrik akımı nedeni ile Buzdolabının hasarlanması bu kapsamda değerlendirilir.

 

Vatan Bilgisayar

Vatan Bilgisayar

 

Hediye Sigorta ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

 • Ürünün tamamen hasarlanması durumunda, ürünün fatura üzerindeki alış fiyatı üzerinden, %40 kesinti uygulanarak hesaplanacak tutar kadar hediye çeki verilecektir.
 • Hediye Sigorta kapsamındaki tüm talepleriniz için gecikmeksizin 0850 250 67 37 nolu telefondan AIG Sigorta Çağrı Merkezi’ne bildirimde bulunmanız gerekmektedir.
 • Cep telefonu hırsızlıklarında 5809 sayılı Kanunun 58. maddesi uyarınca elektronik kimlik bilgisini haiz cihazı çalınan, yağmalanan, cihazını kaybeden veya her ne suretle olursa olsun rızası dışında elinden çıkan müşterilerimizin Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Bilgi İhbar Merkezi’ni Türkiye’nin her yerinden 444 9 777 numaralı telefondan arayarak mutlak suretle kayıp/çalıntı ihbarında bulunmaları gerekmektedir.
 • Onarımlar, AIG Sigorta A.Ş.’nin yetkilendirdiği servis merkezleri tarafından yasal süre olan yirmi (20) iş günü içinde gerçekleştirilecektir. Ancak mücbir sebepler nedeni ile oluşacak gecikmelerden herhangi bir sorumluluk doğmayacaktır.
 • Aşağıda belirtilen belgeler ve bunlarla sınırlı olmaksızın talep edilebilecek diğer belgeler, AIG Sigorta A.Ş.’nin sertifikada belirtilen adresine gönderilmelidir:
 • Ürünün orjinal alış faturası ve sigorta sertifikası.
 • Bölgedeki resmi makamlar tarafından hazırlanmış “Görgü Tespit Tutanağı” ve/veya “Müşteki İfade Tutanağı”.
 • Olayın nasıl gerçekleştiğini ve ortaya çıkan zararı detaylı bir şekilde anlatan imzalı beyan.
 • Evde servis hizmeti sadece 21” ve üzerindeki televizyonlar ile üretici tarafından evde servis hizmeti verilen büyük beyaz eşyalar için verilecektir.
 • 21” ve üzerindeki televizyonlar ile üretici tarafından evde servis hizmeti verilen büyük beyaz eşyalar haricindeki diğer cihazların onarımı için verilecek olan servis hizmeti AIG Sigorta A.Ş. tarafından ihbar anında tarafınıza bildirilecek kargo firması aracılığı ile sağlanacaktır.

 

Hediye Sigorta Kapsam Dışı Kalan Durumlar (Özet)

 • Ürünün çalışmasına engel olmayan işletim dışı ve yüzeysel hasarlar (çöküntüler, çizikler vb.)
 • Mekanik hata, yazılım hatası veya veri hatasının sebep olduğu masraf ve zararlar.
 • Yetkisiz onarım, doğal afetler, kasten zarar, batarya sızıntısı, hayvan veya her türlü haşerat istilası nedeni ile oluşacak zararlar.
 • Ürünleri değiştirmeye çalışma sonucu (kesme, biçme ve şekillendirme vs.) verilen zararlar.
 • Ürünlerin normal kullanımından doğan aşınma, yıpranma, çürüme, paslanma, oksidasyon hasarları.
 • Halka açık yerlerde açıkta bırakılan, unutulan ürünler.
 • Aşırma/Yankesicilik / Kapkaç: Kamuya açık olan ve kişiye ait ve özel olmayan alanlarda (park, otobüs, dolmuş, cafe, AVM, konser alanı, vb.) sigortalının bilgisi ve rızası olmaksızın, değişik usûl ve yöntemlerle,  yanında, üzerinde, çantasında, cebinde bulunan eşyalara yapılacak hırsızlıklar.
 • Başkalarına satmak, profesyonel veya ticari kullanım amacıyla satın alınan ürünler.
 • İmalatçı veya Tedarikçinin garantisi veya teminatı kapsamına giren giderler.
 • Yanlış kurulum, değişiklik veya bakımdan kaynaklanan maliyetler.
 • Elektronik Cihaz Sigortası ve Hırsızlık Sigortası Genel Şartlarında teminat dışında bırakılan diğer hallerden ortaya çıkan zarar ve masraflar

Keyifli Garanti, sigorta ettiren sıfatıyla Vatan’nın Maslak Mahallesi Eski Büyükdere Caddesi No:27 Orjin Maslak Kat 6-7 34398 Sarıyer, İstanbul adresinde ikamet eden AIG SİGORTA A.Ş. ile imzaladığı sözleşme gereğince AIG Sigorta A.Ş. tarafından müşteri lehine sağlanan garanti ve güvenceden, müşterinin sigortalı sıfatıyla ve Keyifli Garanti sözleşmesinde belirtilen koşullarla yararlanma hakkı tanımaktadır.

Keyifli Garanti Sözleşmesi ve Hediye Sigorta Sözleşmesi için alt kısımda verdiğimiz linki kullanabilir ve sözleşme detaylarına bakabilirsiniz.

Vatan Bilgisayar tarafından yapılması muhtemel Sözleşme ve Şartname Değişimleri için kendi sitesinde aktif olan sayfayı incelemenizi öneririz.

http://www.vatanbilgisayar.com/keyifli-garanti/