Vatan Gazetesi Basılı Yayını Durdurdu, Online Yayına Devam Edecek

2002 yılında Doğan Medya Grubu bünyesinde kurulan, 2011 yılında Milliyet Gazetesi ile birlikte Demirören Medya Grubuna geçiş yapan Vatan Gazetesi basılı yayın hayatına son verdi.

Demirören Medya Grubu tarafından yapılan duyuru ile 1 Kasım 2018 tarihinden itibaren Vatan Gazetesi basılı olarak yayın hayatına son vermiş olacak. Gazetevatan.com adresi ise yayın hayatına devam edecek. Vatan Gazetesi ise Milliyet gazetesinin hafta sonu eki olarak takipçilerinin karşısına çıkıyor olacak.

Gazetenin almış olduğu bu karar neticesinde artık Gazete bayilerinde yer almayacağını, e-Gazete veya gazetevatan.com adresi üzerinden yayın yapmaya devam edeceğini belirtelim. Ancak birçok gazetecinin işten çıkarılacağı, dijital basında ise gelen haberlerin servis edileceği de bir gerçek.

 

Gazete’nin Çalışanlarına Açıklama Yapıldı

Demirören Medya Grubu İcra Kurulu Başkanlığı tarafından Vatan Gazetesi Çalışanlarına yönelik yapılan yazılı açıklama aşağıdaki gibidir.

 

“Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

Grubumuzun yeniden yapılandırma çalışmalarına istinaden 16 yıldır yayın hayatına devam eden Vatan Gazetesi 1 Kasım 2018 tarihi itibarıyla artık Milliyet Gazetesi’nin hafta sonu eki olarak okuyucusuyla buluşacaktır.

Vatan’ın e–gazete uygulaması da devam edecek olup isteyen okuyucular bu mecradan da gazetelerine ulaşabileceklerdir.

Gazetevatan.com ise dijital ortamda yayınını sürdürecektir. Kurulduğu günden bugüne kadar özgün çizgisi ile özellikle genç okuyucuların ilgisini çekmeyi başaran Vatan Gazetesi’nin dijital uygulamalarının genç kuşağın bu mecralardaki favorilerinden biri olmayı sürdüreceğine eminiz.

Bu stratejik kararımızın yaratacağı ek imkanlar Gazetevatan.com’un daha da güçlü bir şekilde yayıncılık yapmasını sağlayacaktır.

Değerli Çalışma Arkadaşlarımız,

Yukarıda duyurusunu yaptığımız kararımızın Vatan Gazetesi’ne emeği geçen arkadaşlarımız açısından da kuşkusuz bazı sonuçları olacaktır.

Halen Vatan Gazetesi’nde çalışan arkadaşlarımızın hak kaybına uğramamaları için gereken azami özenin gösterileceğinden kimsenin kuşkusu olmamalıdır. Konuya ilişkin olarak İnsan Kaynakları birimimiz tarafından yapılan çalışmalar değerli çalışma arkadaşlarımızla paylaşılacaktır.

2002 yılından bu yana Vatan Gazetesi’ne ve basın sektörüne yaptıkları katkılar nedeniyle tüm arkadaşlarımıza içtenlikle teşekkür ediyoruz.

Bu kararımızın grubumuz ve tüm çalışma arkadaşlarımız için hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Demirören Medya Grubu İcra Kurulu Başkanlığı”

 

Demirören Grubu Yazılı Basında Önemli Bir Yere Sahip

2011 yılında Milliyet ve Vatan Gazetelerini Doğan Medya Grubundan satın alan Demirören Medya Grubu 2018 yılında da Hürriyet ve diğer gazeteleri satın alarak yazılı basındaki egemen güç halini almıştı.

Yapılan bu satın alımlardan sonra çok sayıdaki gazetenin yeterli tirajı elde edememesinden dolayı bir yaprak dökümü bekleniyordu. Bu yaprak dökümünden ise ilk dökülen Vatan Gazetesi oldu.

Bakalım ilerleyen dönemde Demirören Medya Grubu diğer basılı yayın organları arasında da bir kapatma süreci yürütecek mi?

Vatan Gazetesi Basılı Yayını Durdurdu, Online Yayına Devam Edecek

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir