Veri Madencileri Ekran Kartı Satın Almak İçin Uçak Kiralamaya Başladılar

Son dönemde pazarda giderek daha fazla duymaya başladığımız Veri Madenciliği, Bitcoin ve Ethereum gibi süreçlerin içinde bulunanlar Ekran Kartı satın almak için Uçak Kiralamaya başladı.

Evet, yanlış duymadınız.

Gerek ülkemizde gerekse de dünyada ciddi anlamda bazı marka ve modellerde Ekran Kartı sıkıntısı yaşanmasına sebep olan, üretilen tüm ekran kartlarının pazarda kara borsa satılmasına neden olan Ethereum Madenciliği şimdide sevkiyatlarda kendisini göstermeye başladı.

 

Genesis Mining Firması

 

Boeing 747 Uçak Kiralaması Yapıyorlar

Madencilik konusunda ciddi bir birikime sahip olan Genesis Mining isimli firmanın Tepe Yöneticilerinden Marco Streng yaptığı açıklamada sevkiyatların gecikmesi ile ciddi anlamda zarar gördüklerini, bu sebeple de gemi ile gelmesi uzun süren ekran kartları için Boeing 747 uçaklar kiraladıklarını açıkladı.

Sevkiyat sürelerinin uzaması durumunda ciddi anlamda büyük fırsatları kaçırdıklarını vurgulayan Streng sektörün ne denli büyüdüğünü de kanıtlamış oluyor.

 

Boeing 747 Uçak Kiralaması

 

Günlük 7 Milyon Doların Üstünde

Günde yaklaşık olarak 36.000 yeni Ether kazanılırken bu kazanılan Ether’in ortalama değerinin de 7 Milyon Doların üzerinden olduğu vurgulanıyor.

Bu sebeple dünyanın birçok noktasında kurulan Veri Merkezleri çok sayıdaki ekran kartı ile Veri Madenciliği işine giriş yapıyor.

Marco Streng bu noktada sevkiyatlardan dolayı ortalama 10 gün geç açılan bir veri merkezinin ciddi anlamda süreden kaynaklı zarar ettiğini ve bu sebeple de ekran kartlarının hızlı bir şekilde ilgili noktalara ulaştırılması gerektiğini vurguluyor.

 

Veri Madenciliği - Ethereum Data Center

 

Ekran Kartı Kıtlığı Artmaya Devam Edebilir

Görüldüğü üzere büyük firmalar ciddi anlamda yatırımlar yaparak Ethereum Madenciliği konusuna giriş yapıyorlar. Bu sebeple de tek seferde yüzlerce Ekran Kartı satın alıp bunları özel uçaklarla ilgili veri merkezlerine taşımaya devam ediyorlar.

Gemi ile gelece olan ekran kartının 10 gün içinde ellerine ulaşması ile Milyonlarca Dolar zarar edeceklerini varsayan firmalar bu iş için uçak kiralama gibi yöntemleri oldukça normal bulmaya başlamış durumdalar.

Bu sebeple de üretilen Ethereum Ekran Kartlarının bu tarz firmalar tarafından daha üretim bandından çıkar çıkmaz satın alınması ile pazardaki Ekran Kartı sorunu da çözülmeden devam ediyor.

Veri Madencileri Ekran Kartı Satın Almak İçin Uçak Kiralamaya Başladılar

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir