Vespa Elettrica Modelinin Çıkış Tarihi ve Teknik Detayları Belli Oldu

Vespa tarafından geçtiğimiz yıl çalışmalarına başlandığı açıklanan Vespa Elettrica isimli Elektrikli Scooter için Satış Tarihi ve Teknik Detaylar hakkında bir bilgi paylaşımı yapıldı.

Vespa firması tarafından yapılan açıklamaya göre Elettrica ismi ile satışa sunacağı Elektrikli Scooter modeli 2018 yılında pazardaki yerini almış olacak.

Elektrikli Scooter modeli ile birlikte Hibrit yapıda ki başka model olan Vespa Elettrica X modelinin de pazara sürüleceği ve bu modelin tamamen elektrikli modele göre 2 kat daha fazla menzile sahip olacağı belirtildi.

 

Vespa Elettrica Elektronik Panel

 

Vespa Elettrica Teknik Özellikler

Sadece Krom – Gri renk seçeneği ile pazara çıkacak olan Elettrica modeli Dekoratif Şeritler yardımı ile özelleştirilebilecek. Bu şeritlerin 7 farklı renk seçeneğine sahip olacağı açıklanmış durumda.

2 farklı seçenek ile pazara çıkacak olan Elettrica serisinde Tamamen Elektrikli ve Hibrit Motor seçenekleri yer alacak.

Tamamen elektrikli modelin 100 KM menzile sahip olacağı, sessiz bir motor ve hızlanma yeteneğine sahip olduğu açıklandı.

10 yıl Batarya Ömrü sunan Vespa Elettrica modelinde 1000 şarj döngüsünden sonra bataryada ortalama olarak %20 bir kayıp olması bekleniyor. Bu da 1000 şarj sonrası 80 KM yol gitmesi anlamına gelecek Elettrica modelinin.

Normal topraklı duvar prizi üzerinden cihazın 4 saat gibi bir sürede %100 doluluk oranına ulaşacağı da verilen bilgiler arasında.

Hibrit yapıda ki Vespa Elettrica X modeli ise teknik anlamda aynı özellikleri sunarken Hibrit yapısı sayesinde 200 KM gibi bir menzile sahip olacak gibi görünüyor.

 

Vespa Elettrica Elektrikli Scooter

 

Vespa Elettrica ve Elettrica X Ne Zaman Satışa Çıkacak?

İki model için de firma 2018 yılını hedeflemiş durumda. Ancak modellerin aynı anda mı farklı zamanlarda mı satışa sunulacağı, hangi ayda satışlarına başlanacağı gibi konular halen soru işareti.

Ayrıca Vespa tarafından gerek Vespa Elettrica gerekse de X modeli için hangi fiyat aralıklarında olacağı konusunda da bir açıklama yapılmadı. Bu sebeple de iki modelin de satış fiyatı için duyuru tarihini beklememiz gerekecek gibi görünüyor.

Vespa Elettrica Modelinin Çıkış Tarihi ve Teknik Detayları Belli Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir