Video Çekmeyi Sevenler İçin DJI Osmo Mobile Duyuruldu

Yazı İçinde Bulabileceğiniz Bilgiler Neler?

Bir anlamda Akıllı Selfie Çubuğu olarak görebileceğimiz, birbirinden güzel özelliklerin Uygulama ile entegre edildiği DJI Osmo Mobile isimli ürün resmi olarak duyuruldu.

Özellikle VLOG Çekimi yapan ya da Akıllı Telefonları ile çokça video çeken kullanıcıları oldukça fazla memnun edecek olan ürün üzerindeki 3 Eksenli Görüntülü Sabitleme özelliği sayesinde video çekimlerinizi daha profesyonel hale getirmeyi başarıyor.

Ürün Apple ve Android İşletim Sistemi ile uyumlu olarak neredeyse Tüm Akıllı Telefonlar ile sorunsuz bir şekilde çalışabiliyor.

 

DJI Osmo Mobile Serisi
DJI Osmo Mobile Serisi

 

Nesne Takip Özelliği

Video Çekimlerinde dilerseniz Arka Kamera dilerseniz de Ön Kamera ile çekimler yapabilmeniz mümkün.

Nesne Takip Özelliği sayesinde arka kamerada ile çekim yaparken ekranı görmeden de cihazın size odaklandığını bilebiliyorsunuz.

Bu sayede ön kamerasını yetersiz bulduğunuz bir cihazın Arka Kamerası ile bile VLOG Çekimi yapabilmeniz, 4K seviyelerinde görüntüler elde edebilmeniz mümkün.

Tabi ki 4K Desteği olan cihazlar için konuşuyoruz.

Cihazla beraber gelen bir diğer özellik ise Time Lapse dediğimiz kısa sürelerle fotoğraf çekerek bunu video haline getirme özelliği de kendisine yer bulmuş durumda.

Örnek videolarda da bu özelliği daha iyi görmüş olacaksınız.

Düşük Enerji Sarfiyatlı Bluetooth 4.0 bağlantısına sahip olan cihaz bağlantılar için bu yapıyı kullanıyor. Bu sayede cihazlar ile uyum sorunu da yaşamamış oluyor.

 

DJI Osmo Mobile
DJI Osmo Mobile

 

4.5 Saat Batarya Ömrü

Cihazın üzerinde 980 mAh’lik bir batarya yer alıyor. Bu batarya ile de ortalama olarak 4.5 Saate yakın bir çekim yapmanız mümkün.

Batarya çıkarılabiliyor ve dilerseniz getirmiş olduğunuz ek bir batarya ile çekimlerinize devam etmeniz mümkün.

DJI Osmo Mobile ailesi 58,6 mm ile 84,8 mm arasındaki boyutlara sahip Tüm Akıllı Telefonlar ile sorunsuz çalışabiliyor.

Tabi ki burada bir küçük detayı atlamamak lazım.

Cihaz şu aşamada Android ve İOS için çalışabilir vaziyette. İlerleyen dönemde farklı işletim sistemleri için de kullanılabilir hale gelecektir.

 

DJI Osmo Mobile Akıllı Selfie
DJI Osmo Mobile Akıllı Selfie

 

299 Dolar Satış Fiyatına Sahip

Özelliklerinin oldukça başarılı olması ve tabi ki DJI firmasına ait bir ürün olması sebebiyle DJI Osmo Mobile modelinin 299 Dolar gibi bir fiyattan satışa çıkacağını belirtmek gerek.

Bu rakam ülkemizde KDV ve ÖTV ile birlikte ortalama olarak 1.500 TL seviyelerinden satışa çıkacağı gibi bir görüntünün oluşmasına sebep oluyor.

 

DJI Osmo Mobile Tanıtım ve İnceleme Videoları

Cihazla alakalı daha fazla detaya ulaşmanız adına 3 adet DJI firmasının tanıtım videosunu, 3 adette Ürün İncelemesini sizler için ekledik.

Ülkemize geldiğinde DJI firması ürünü bize de gönderirse DJI Osmo Mobile Türkçe Videolu İnceleme için sizlerin karşısında olacağız.

 

Video Çekmeyi Sevenler İçin DJI Osmo Mobile Duyuruldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir