Vodafone 845 Model Telefona Türkçe Android Market Yükleme

Vodafone 845 telefonlarınıza nasıl Türkçe Android Market yükleyeceğiniz konusunda kısa bir bilgi vermek istiyorum.

Bildiğiniz üzere aktık Android Market Türkiye’de hizmet sunuyor.Vodafone 845 kullanan abonelerde bu Android Market özelliklerinden faydalanabiliyor. İçerisinde bulunan Ücretli veya Ücretsiz binlerce uygulamayı kullanabiliyorlar.

Kurulum Aşaması:

Öncelikle  aşağıdaki Link üzerinden Güncel Yazılımı indirmeniz gerekiyor.

http://www.vodafone.com.tr/software/Vodafone845.zip

İndirdiğiniz link içerisinde Güncel Android Market yüklü yazılım var.

Kurulum esnasında daha önceden kurulan TÜM UYGULAMALAR silineceği için Yedek almanızda fayda var. Ayrıca Rehbet – Mesaj – Fotoğraf gibi bilgilerinizi de yedeklemeniz sizin açınızdan iyi olacaktır.

Öncelikle Ana Menü –> Ayarlar –>  Telefon Hakkında yazan yere girerek Sürüm Kontrolü yapabiliriz.

Yazılım Güncelleme

Yeni yazılım telefonunuzu 2 farklı yazılım dosyası ile yapılacaktır. Öncelikle içinde 200.902 KB büyüklüğünde yazılım dosyası bulunan “dload” klasörü bir MicroSD hafıza kartına kopyalanır.

Yazılım dosyasını hafıza kartına kopyaladıktan sonra, V845 telefonunuzun hafıza kartı yuvasına takabilirsiniz. Hafıza kartının düzgün takıldığını ve yazılım dosyasının düzgünm kopyalandığını aşağıdaki şekilde kontrol edebilirsiniz.

Yazılım güncellemeye başlamadan önce pilinin tam dolu olduğundan emin olmalısınız. Düşük pil ile yapılan işlem, telefonunuzun kalıcı hasar görmesine neden olabilir.

Bu aşamadan sonra güncelleme işlemine başlayabilirsiniz. Aşağıdaki adımları sırası ile takip ederek, birinci dosya ile sürüm yükseltme yapabilirsiniz

Hafıza kartı telefona takıldıktan sonra  Ayarlar –> Hafıza Kartı ve Telefon Hafızası –> Yazılım Yükseltme –> Hafıza Kartından Yükseltme menülerine giriş yapmanız gerekecektir. Sonrasında gelen uyarıya ise ONAY vermeniz gerekiyor.

Sonrasında çıkan yazılım güncelleme butonuna bastığınızda güncelleme otomatik olarak başlayacaktır. 2 dakika içinde sırasıyla aşağıdaki ekranları gördükten sonra , telefonunuz güncel yazılımla tekrar açılacaktır.

İkinci yazılım dosyası ile güncelleme yapmak için, aynı adımlar aynı sıra ile takip edilmelidir.

 

Daha Detaylı Kurulum Bilgisi İndirdiğiniz Dosya İçerisinde Mevcuttur.

 

 

 

Vodafone 845 Model Telefona Türkçe Android Market Yükleme

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

12 Yorum

 1. ABİ 200.902 LIK DOSYA YOKKİ
  VİDEOLU ANLATIRMISINIZ.TELEFON Bİ HİÇ GİBİ

  Cevapla
 2. vodafonun sitesinden yükseltme yazılımını kaldırmışlar bende markati yükleyecektim ama sizde o dosya var mı hala

  Cevapla
 3. Çok teşekkürler bu payalşım için

  Cevapla
 4. ya ben vodafone 845 için bu uygulamayı yüklicemde acaba kopyalama hernahgi bi dosya içine mi kopyalıcaz yoka direk olarak hafıza kartına mı

  Cevapla
  • Direkt olarak hafıza kartına ekleyeceksiniz. Herhangi bir dosya içerisine atmayacaksınız.

   Cevapla
  • normal direk hafıza kartına dostum 2. side öle hatta 2.sini atarken isimler aynı olduğu için değiştirilsin mi diyeceğini düşündüğüm için 1. adımı hallettikten sonra dload ayrı dload dosyası açtım 2. adımdaki dosyayı tekrar o bölüme attım marketim yüklendi ALLAH vesile olanlardan razı olsun….:)

   Cevapla