Vodafone’dan Yeni Yurtdışı Kullanım Seçeneği “Vodafone Kırmızı Pasaport”

Hattını Yurt Dışında kullanan Vodafone aboneleri için Vodafone Kırmızı Pasaport adı altındaki yeni çalışması altına toplamaya başladı. Vodafone Kırmızı Pasaport ile Yurtdışında Ücretsiz Dakikalarınızı kullanabilecek ve İnternetten Uygun Fiyata yararlanabileceksiniz.

Kırmızı Pasaport ile Vodafone Aboneleri yurtiçinde kullandıkları Heryöne Dakikalarının %50’sini Yurtdışından Türkiye’ye yapacakları aramalarda kullanabiliyor olacak.

Kırmızı Pasaport ile  yurtdışından İnternet bağlantısı yaptıklarında Vodafone Şebekesinden bağlanıyorlarsa %75, başka bir şebekeden bağlanıyorlarsa %50 indirimli olarak bağlanacaklar.

Vodafone Kırmızı Pasaport aylık 3.99 TL ile ücretlendirilmektedir.

“Pasaport” yazarak 7048’e mesaj atarak kampanyadan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Vodafone Kırmızı Pasaport Görüşme Seçenekleri

Pasaport Seçeneğini alabilecek tarifeler:

*Bu seçenekten sadece aşağıda belirtilen tarifelerdeki aboneler yararlanabilecektir.
Cep Avantaj Her Yöne
Cep Avantaj Her Yöne+
Cep Avantaj Her Yöne Ekstra
Cep Avantaj Her Yöne Ekstra+
İş Ortağım Süper Paket
İş Ortağım Mega Paket
İş Ortağım Mega Plus Paket
Cep Almanya
iPhone 3 ve iPhone 4 tarifeleri
AkıllıTelefonMaxi

2. Kullanım ve Ücretlendirme:

 • Vodafone Pasaport için belirtilen tarifelerde bulunan ve abonelikle ilgili şartları sağlayan abonelerimiz aylık 3,99 TL karşılığında Pasaport seçeneğini alabilir.
 • Bu ek avantaj ücreti (aylık 3,99 TL) abone iptal edene kadar faturasına aylık olarak yansıtılılır.
 • Abonelerimiz yurtdışına çıktıklarında telefonlarıyla manuel veya otomatik olarak Vodafone Pasaport Seçeneği kapsamındaki Vodafone şebekelerini seçmek kaydıyla tarifelerindeki her yöne dakikaların %50’sini aşagıda belirtildiği şekilde yurtdışında aramalar ve aranmalarda da kullanabilirler.
 1. Türkiye numaraları yönüne (Vodafone, Turkcell, Avea ve Turk Telekom) yaptıkları aramalarda
 2. Aldıkları tüm çağrılarda kullanabileceklerdir.
 • Abonelerimiz her yöne dakikalarından %50 kullanım hakkını aştıklarında tüm aramalarda ve aranmalarda 1,50TL/dk ile ücretlendirilirler. Ayrıca Türkiye harici tüm uluslararası aramalar -Türkiye numaraları yönüne (Vodafone, Turkcell, Avea ve Türk Telekom) olmayan aramalarda – yine 1,50 TL olarak ücretlendirilecektir.
 • Abonelerin Pasaport seçenği için anlaşmalı operatörler dışında diğer operatörlerdeki tüm kullanımları Vodafone Standart Uluslararası Dolaşım (Dünya Alem) Tarifesi ile ücretlendirilir.
 • Pasaport seçeneği alındığında abonelerin hatları Roaming’e otomatik açılacaktır.
 • Belirlenen bireysel ve kurumsal tarifelere yeni geçen aboneler; ilk fatura dönemlerinde seçilen tarifenin her yöne dakikaları aktivasyon tarihi ile fatura kesim tarihi arasındaki gün sayısı ile orantılı verileceğinden, abonelerin ilk fatura dönemi içinde yurtdışına çıkmaları durumunda bu dakikaların %50 sini bu kapsamda kullanabilirler.
 • Belirlenen bireysel ve kurumsal tarifelerin mevcut abonelerinin herhangi bir fatura dönemi içinde Pasaport Seçeneği’ni almaları durumunda ve kullanım şartlarını sağladıklarında, ilgili tarifenin her yöne dklarının % 50’sini yurdışında kullanılabilirler. Örneğin, paketindeki her yöne dakika 600 dakika ise 300 dakikasını yurtdışında Vodafone anlaşmalı operatörler üzerinden roaming yaparken Türkiye’yi aramak için ve gelen tüm çağrılar için kullanabilirler.
 • Vodafone Pasaport seçeneği alınan gün kadar ve o güne oranlı dakikaya sahip olunur. Pasaport seçeneğin alındığı günden ay sonuna kadar olan gün sayısının sabit ücrete oranı kadar faturalandırılır.

Örneğin, Cep Avantaj Her Yöne Paketi abonesi Pasaport seçeneğini de aynı anda aldıysa abonenin faturasına kalan gün oranında yani 3,99 TL yerine üçte ikisi olan 2.66 TL sabit ücret yansıtılır. Her yöne 750 dakika hakkının normalde kullanım için 500 dakikasını kullanabilir. (Cep Avantaj kullanım kuralı).Pasaport seçeneğinde 500 dakikasının yarısını yani 250 dakikasını kullanım hakkı (yurtdışında arama ve aranma) olacaktır. Yurtiçi kullanımlarında yurtdışında arama ve aranma hakkındaki dakikasından kullanırsa kalan dakikayı yurtdışında kullanabilir. (örneğin 50 dk yurtiçinde fazladan konuşursa 200 dakikası kalır).Bir sonraki fatura döneminde abonenin faturasına sabit pasaport seçenek ücreti 3,99 TL yansıtılacak ve 375 dakika (750 dakikanın yarısı) yurtdışında kullanım hakkına sahip olacaktır.

 • Pasaport Seçeneği olan abonelerin yurtdışında çağrı bekletme,çağrı yönlendirme ve telekonferans özellikleri iptal olur.

Vodafone’un anlaşmalı olduğu ülkeler ve operatörler:

Pasaport seçeneğinin geçerli olduğu ve abonenin avantajlarından faydalanmak için yurtdışında seçmesi gereken Vodafone şebekeleri ve bu şebekelerin bulunduğu ülkeler:

Vodafone İspanya, Vodafone Almanya, Vodafone Macaristan, Vodafone Arnavutluk, Vodafone Malta, Vodafone Avustralya, Vodafone Mısır, Vodafone İngiltere (Büyük Britanya), Vodafone Portekiz, Vodafone Çek Cumhuriyeti, Vodafone Romanya, Vodafone Hollanda, Vodafone Yeni Zelanda, Vodafone İtalya, Vodafone Yunanistan, Vodafone İrlanda, Vodafone Hindistan, Vodafone Gana, Vodafone Katar, Vodacom Güney Afrika, SFR Fransa

Vodafone abonelerimizin en çok seyahat ettiği ilk 10 ülkenin 7 tanesi bu ülkeler arasında yer alıyor.(Almanya, Fransa, İtalya, İngiltere, ABD, Yunanistan, Suudi Arabistan, İspanya, Hollanda, Bulgaristan)

Seçeneğin Alınabileceği Kanallar:

Vodafone Pasaport Seçeneği’nden faydalanmak isteyen kullanıcıların My Vodafone’u tıklamaları, “Pasaport” yazarak 7048’e mesaj atmaları, 0542 444 0 542’yi aramaları ya da en yakın Vodafone Cep Merkezi’ne gelmeleri yeterlidir

Abonelikle ilgili Kısıtlar:

 • Bireysel aboneler kendi şahıs hatlarından maksimum 3 tanesine, Kurumsal Şirketler de şirket hatlarından maksimum 10.000 tanesine Pasaport Seçeneği alabilirler.
 • Dış Hatlar Seçeneği, CepFly Tarifesi ve Dünya Gezen Seçeneği olan aboneler ancak bu aboneliklerini iptal ettikten sonra Pasaport Seçeneği’nden yararlanabilirler.
 • Seçenekten faydalanmak isteyen abonelerin minimum 3 aylık Vodafone aboneliği olması (Numara Taşıma ile gelenler hariç) ve faturalarını düzenli ödemiş olması; bu süre içersinde hat dondurma , iptal , kısıtlama , kapama görmemiş olması gerekmektedir. (Eksik evrak nedeni ile kısıtlama , kendi isteği ile kısıtlama , kayıp çalıntı nedeni ile kısıtlama hariçtir.)
 • Eğer abone ön ödemeli hattan faturalı hatta geçiş yapmış ise geçiş tarihi 3 aydan eski olmak zorundadır.
 • Bu seçenekten faydalanmak isteyenlerin numarasını Vodafone’a taşıması (MNT) ya da en az 3 aylık Vodafone aboneliği bulunması gerekmektedir.

VODAFONE’DAN KIRMIZI PASAPORT!

Şimdi tüm Vodafone’lular hiçbir koşul olmadan yurtdışında interneti %75 indirimli kullanıyor.

STANDART DÜNYA ALEM TARİFE DÜZENLEMESİ

Dünya alem tarifesindeki değişimle beraber yurtdışındaki Vodafone şebekelerinde günlük 1 MB kullanım sonrası MB fiyatı üzerinden % 75 indirim yapılacaktır. Diğer tüm operatörlerde ise MB fiyatında indirim oranı %50’dir.

-Bunun yanı sıra abonelerin herhangi bir sürprizle karşılaşmaması için günlük 5 MB’lık kullanım sınırı aşıldığında uyarı mesajı gönderilecektir.

1. Vodafone Dünya Alem Standart Yurtdışında Kullanım Tarifesi ( Faturalı & Faturasız)

Cepten İnternet ücretlendirmesi Kırmızı Pasaport konsepti çerçevesinde yenilenmiştir.

Geçerli Ülkeler:
Grup I – Avrupa: Almanya, Andora, Arnavutluk, Avusturya, Belçika, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cebelitarık, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Faroe Adaları, Finlandiya, Fransa, Hırvatistan, Hollanda, İngiltere, İrlanda, İspanya, İsveç, İsviçre, İtalya, İzlanda, Jersey, Kanal Adaları, Karadağ, Kosova, Letonya, Lihteştayn, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Makedonya, Malta, Man Adası, Moldovya, Monako, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, San Marino, Sırbistan, Slovakya, Slovenya, Yunanistan

Grup II – Özbekistan, Rusya, Ukrayna

Grup III – Amerika, Avustralya ve Pasifik: ABD, Anguilla, Antigua & Barbuda, Arjantin, Avusturalya, Barbados, Belize, Bermuda, Bolivya, Brezilya, Dominik Cumhuriyeti, Dominika, Ekvator, El salvador, Fiji, Fransız Guyanası, Fransız Polinezyası, Grenada, Guadalup, Guatemala, Guyana, Haiti, Honduras, İngiliz Virgin Adaları, Jamaika, Kanada, Kayman Adaları, Kolombiya, KostaRika, Kuba, Martinik, Meksika, Montserrat, Netherlands Antilles, Nikaragua, Palau, Panama, Paraguay, Peru, Porto Rico, Samoa, St. Kitts, St.Lucia, St.Vinsent, Surinam, Şili, Timor-Leste, Tonga, Trinidad & Tobago, Turks & Caicos, Uruguay, Vanuatu, Venezuella, Virgin Adaları, Yeni Zelanda

Grup IV – Diğer: Afganistan, Angola, Azerbaycan, Bahreyn, Bangladeş, Benin, Beyaz Rusya, Birleşik Arap Emirlikleri, Bostvana, Bruney, Burkina Faso, Burundi, Cape Verde, Cezayir, Cibuti, Çad, Çin, Diğer, Ekvator Gine, Endonezya, Ermenistan, Etiyopya, Fas, Fildişi Sahili, Filipinler, Filistin, Gabon, Gambiya, Gana, Gine, Guam, Guinea Bissau, Güney Afrika, Güney Kore, Gürcistan, Hindistan, Hong Kong, Irak, İran, İsrail, Japonya, Kamboçya, Kamerun, Katar, Kazakistan, Kenya, Kırgızistan, Kiş Adası (İran), Kongo Demokratik Cumhuriyeti, Kuveyt, Laos, Lesotho, Liberya, Libya, Lübnan, Madagaskar, Makao, Malavi, Maldiv Adaları, Malezya, Mali, Mayotte, Mısır, Moğolistan, Moris Adası, Moritanya, Mozambik, Namibya, Nepal, Nijer, Nijerya, Pakistan, Papua Yeni Gine, Reünyon, Ruanda, Senegal, Seyşel, Sierra Leone, Singapur, Sri Lanka, Sudan, Suriye, Suudi Arabistan, Tacikistan, Tanzanya, Tayland, Tayvan, Togo, Tunus, Türkmenistan, Uganda, Umman,Ürdün, Vietnam, Yemen, Zambiya, Zimbabve

Data Tarifesinde %75 İndirim olan Vodafone Operatörlerinin Listesi:
Vodafone İspanya, Vodafone Almanya, Vodafone Macaristan, Vodafone Arnavutluk, Vodafone Malta, Vodafone Avustralya, Vodafone Mısır, Vodafone İngiltere (Büyük Britanya), Vodafone Portekiz, Vodafone Çek Cumhuriyeti, Vodafone Romanya, Vodafone Hollanda, Vodafone Yeni Zelanda, Vodafone İtalya, Vodafone Yunanistan, Vodafone İrlanda, Vodafone Hindistan, Vodafone Gana, Vodafone Katar, Vodacom Güney Afrika, SFR Fransa

Vodafone’dan Yeni Yurtdışı Kullanım Seçeneği “Vodafone Kırmızı Pasaport”

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 Yorum

 1. merhaba. Amerika`ya bir sureligine 10 gun once geldim. Gelmeden vodafone faturali standart hattimi roaming`e actirdim. Vodafone musteri hizmetleri onerisiyle telefonun `ayarlar` kismindan sebeke ayarlarini `elle` duzenledim ama hicbir sebeke bulunamiyor. ne yapabilirim. yardiminiz icin simdiden tesekkur ederim.

  Cevapla
  • Telefonla ilgili bir sorun olabilir. Başka bir cihazda deneme yaptınız mı? Çünkü elinizdeki cihaz ABD Frekanslarına uygun olmayabilir.

   Amerika ve Kanada gibi ülkelerde Sim kartım nasıl çalışır?

   ABD ve Kanada’ya seyahate giderken, GSM abonelerinin ana operatörleri bu ülkelerdeki herhangi bir operatör ile anlaşmalı ise sim kartlarını burada da kullanabilirler. Ancak Türkiye’de kullandığımız cep telefonları 900 Mhz frekansında hizmet vermek üzere tasarlanmıştır. Amerika ve Kanada’ya yapacağınız seyahatlerde, o bölgede bulunan 1900 Mhz frekansı ile çalışan bir telefona ihtiyacınız olacaktır. Sim kartınızı bu telefonlara yerleştirmeniz yeterlidir.

   Cevapla
 2. merhaba ben misirdayim surekli burda calismaktayim size soracagim soru 600 dakikanin yarisi degilde tamamini veya daha iyi bir tarife varmiydi vesabit ucret nekadar

  Cevapla
 3. meraba, pasaport tarifesine geçtkkten sonra, yurtdşından tüürkiyeyi arayacağım numaranın başına herhangi birşey ekliyor muuym

  Cevapla
 4. slm ben ihsan yuce benım vodofon hattım varazabaycandan turkıyeyı en hesablı şakılde nasıl arayabilirim

  Cevapla
  • Azerbeycan’dan yapılan aramalar biraz maliyetli olacaktır. O sebeple oradan ülkemizi araken yerel hatları kullnmanız daha iyi olur bana göre.