Vodafone’un Yeni Reklam Yüzü Beyazıt ÖZTÜRK Oldu

4G-4.G İhalelerinden sonra yeni reklam çalışmalarına başlayacak olan Vodafone cephesi sevilen sunucu Beyazıt ÖZTÜRK ile el sıkıştı.

Önümüzdeki dönemde başlayacak olan Reklam Çalışmaları ve Reklam Dışı Çalışmalarda çalışma kararı alan Vodafone ve Beyazıt ÖZTÜRK karşılıklı olarak anlaşmaya vararak imzaları atmış durumda.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender BURUK tarafından yapılan açıklamada, “Türkiye’nin tamamını kucaklayan bir marka olarak hemen herkesin hayatına bir şekilde dokunmaya ve iletişim kampanyalarında tüketici ile bağ kurmaya özen gösterdikleri” vurgusu yapıldı.

Açıklamanın devamında ise BURUK tarafından “Bu kapsamda tüketiciye yakın ve samimi bir dilde iletişim kurmaya önem veriyoruz. Ekranların sevilen yüzü Beyazıt Öztürk ile iş birliğimizi de bu kapsamda değerlendiriyor ve marka iletişiminde bugüne kadar yakaladığımız başarı çizgisini Beyaz’ın rol alacağı yeni reklam filmleriyle artırarak sürdüreceğimize inanıyoruz. Vodafone Türkiye olarak markamızı hep bir adım öne çıkaracak ve ileriye taşıyacak çalışmalar yapmayı sürdüreceğiz.” Bilgisi verildi ve Beyazıt ÖZTÜRK ile yapılan reklam anlaşmasının resmi duyurusu yapıldı.

 

Beyazıt Öztürk Vodafone İle Anlaştı
Beyazıt Öztürk Vodafone İle Anlaştı

 

Beyazıt ÖZTÜRK Kimdir?

1969 Bolu doğumlu olan Beyazıt Öztürk, Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik Bölümü mezunu. Okurken radyoculuğa heves etti ama, ona “sen ‘r’leri söyleyemiyorsun, en iyisi mi sen hiç konuşma sadece program hazırla” dediler.

Buna rağmen Beyazıt şansını denedi ve program sundu. “Beyaz” ismini ilk olarak arkadaşlarıyla birlikte “Gına” isimli siyasi içerikli bir mizah dergisi çıkarırlarken kullandı. Eskişehir’de geçirdiği 7-8 aylık dönem içinde iki heykel, iki seramik, bir karikatür sergisi açtı ve bir karma seramik sergisine katıldı. Radyoculuğa Eskişehir’de başladı.

Eskişehir’den İstanbul’a uzanan şöhret yolu böylece açılmış oldu.

İstanbul’da Klas Fm’den gelen teklif üzerine bu mesleğe profesyonel olarak giriş yaptı. Number One TV’de ve Kanal 6’da çeşitli televizyon programları, Kanal D ve Star televizyonlarında Beyaz Show, TRT’de 5+1 Şans Topu sunuculuğu, Kanal D’de Aileler Yarışıyor yarışması sunuculuğu, Best FM ve Radyo D’de radyo programları yaptı.

Konuk oyuncu olarak yer aldığı “Dansöz” filmi dışında “Nihavent Mucize” adlı sinema filminde, “Biz Size Aşık Olduk” ve “Karım ve Annem” adlı televizyon dizilerinde rol aldı.

Çeşitli reklam ve kliplerde de yer alan Beyazıt Öztürk, Aktüel Dergisi’nde “Kardan Adam” başlığı altında köşe yazıları yazdı. Talk Show’u kendisine pek çok ödül kazandırdı.

Beyaz “r” özürlü bir sunucu, şovmen ve türkücü ama aynı zamanda çapkın da… Sürekli sevgili değiştirmesiyle ve annesine olan düşkünlüğüyle tanındı.

Standup’ı deneyen ve bu konuda da ülkenin ilk üçü arasına giren Beyaz sinemada da şansını denedi ve Türkan Şoray’la “Nihavent Mucize”de başrolü paylaştı.

Rol Aldığı Filmler

  • Film Adı, Yılı, Karakter Adı
  • Nihavend, Mucize, 1997
  • Dansöz, 2000, Taksi Şoförü
  • Sır Çocukları, 2002, Beyaz
  • Biz Size Aşık Olduk, 2002, Cem
  • Karım ve Annem, 2004, Levent
  • O Şimdi Mahkum, 2005, Beyaz
  • Karagöz ile Hacivat Neden Öldü?, 2005, Hacivat

 

Beyaz İle İvme Kazanabilir

Vodafone özellikle Hızlı İnternet konuları üzerine çeşitli reklam çalışmaları üzerinden çalışıyor.

Bu sebeple de Beyaz ile oldukça iyi bir ivme yakalayabilir gibi görünüyor.

Yine Beyaz Show üzerinden de bir reklam çalışmasına gidebilirler. Bu sayede de özellikle gençlere yönelik iyi bir adım atılmış olacaktır.

Sektördeki yeri ve duruşu sebebiyle geniş kitleler tarafından sevilen Beyazıt ÖZTÜRK ile yapılan bu anlaşmanın Vodafone adına büyük bir geri dönüşü olacaktır diye düşünüyoruz.

Vodafone’un Yeni Reklam Yüzü Beyazıt ÖZTÜRK Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir