Volkswagen I.D. Roomzz İsimli Elektrikli SUV Konsept Modelini Tanıttı

Alman otomobil üreticisi Volkswagen, 302 beygir güce ve 450 km menzile sahip Volkswagen I.D. Roomzz isimli Konsept Elektrikli SUV modelini tanıttı.

Şanghay Otomobil Fuarı öncesi özel bir etkinlikte tanıtılan Volkswagen I.D. Roomzz isimli Elektrikli SUV modeli 2021 yılında resmi olarak satışa sunulacak.

7 kişilik oturma hacmine sahip olan aracın uzunluğu 4,915 mm, genişliği 1,890 mm, yüksekliği ise 1,760 mm olarak ölçülüyor.

Diğer bir Volkswagen modeli olan Touareg modeli ile kıyaslarsak bu aracın 37 mm daha uzun olduğunu görebiliyoruz.

Aynı şekilde 2,965 mm aks mesafesine sahip Volkswagen I.D. Roomzz modelinin Touareg modelinde daha geniş bir iç mekana sahip olacağını da söyleyebiliriz.

 

Volkswagen I.D. Roomzz

 

302 Beygir Güç ve Tek Dolumda 450 KM Menzil

Volkswagen I.D. Roomzz modeli hem ön hem de arka aks üzerinde bir adet olmak üzere iki elektrikli motor barındırıyor.

Toplamda 302 Beygir – 225 kW güç üretebilen bu motorlar 82 kWh’lik bir batarya paketi üzerinden güç alıyor.

WLTP verilerine göre bu batarya seti ve motorlar ile araç tam dolu şarj ile 450 km’lik bir sürüş menzili sunabiliyor.

Aracın yine firma verilerine göre maksimum 180 km/h hıza çıkabildiğini ve 0’dan 100 km/h lik hıza ise 6.6 saniye içinde çıkabildiği de verilen bilgiler arasında.

Aracın bataryasının 150 kW DC Hızlı Şarj desteğine sahip olduğunu ve bu şarj desteği ile 30 dakika içinde bataryanın %80’lik oranda doldurulabildiği verilen bilgiler arasında.

 

Volkswagen I.D. Roomzz

 

Otonom Seviye 4 Sürüş Teknoloji Mevcut

Tasarım olarak diğer I.D. modellerinde olduğu gibi öne ve arkaya doğru sürgülü bir kapı yapısına sahip olan aracın geniş kabini ve koltuk yapısı ile oldukça konforlu bir yolculuk sunacağını tahmin edebiliyoruz.

Seviye 4 Otonom Sürüş Teknolojisine sahip olan aracın özellikle uzun yolculuklarda şoföre birçok anlamda destek olacak olması da sürüş keyfini ve deneyimini arttıracaktır.

Aracın 18 Nisan 2019 tarihinden itibaren Şanghay Otomobil Fuarı kapsamında ziyaretçilerin beğenisine sunulacağını da belirtelim.

 

Volkswagen I.D. Roomzz İsimli Elektrikli SUV Konsept Modelini Tanıttı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.