Volkswagen Türkiye’deki Fabrikasını Manisa’da Kuracak

Volkswagen Türkiye’deki Fabrikasını Manisa’da Kuracak

Uzunca süredir yeni fabrikası için Türkiye – Bulgaristan arasında gidip gelen ve sonrasında Türkiye’yi seçen Volkswagen firması fabrikayı Manisa’da kurmaya karar verdi.


Uzunca süredir yeni fabrikası için Türkiye – Bulgaristan arasında gidip gelen ve sonrasında Türkiye’yi seçen firması fabrikayı Manisa’da kurmaya karar verdi.

Skoda Karoq ve Seat Ateca gibi modeller başta olmak üzere bünyesinde üretimi yapılan birçok modelin yeni üretim yeri olacak olan Manisa Fabrikası ile alakalı açıklama Ticaret Bakanı Ruhsar PEKCAN’dan geldi.

CNN Türk ekranlarında Hakan Çelik tarafından sunulan Hafta Sonu isimli programa katılan Bakan PEKCAN tarafından Türkiye’ye yapılacak yatırımla alakalı olarak,

’in yeni üretim otomobili için Türkiye’ye olumlu gözle bakılıyor. Alman bakanlarımızla da konuştuk. Bu tarzda açıklamalarda bulundular. Fabrika Manisa’da kurulacak, yöresi bile belli ancak o konu Bakanımız Varank’ın çalışma alanı tabii.” açıklamalarında bulundu.

Alman Ticaret Bakanlığı tarafından da yatırımla alakalı olarak bazı bilgiler aldığını belirten Bakan PEKCAN kararın tarafından resmi olarak yakında basın ile paylaşılacağını da belirtti.

 

Volkswagen Fabrika

 

1.3 Milyar Euro Yatırım İle 5.000 Kişiye İstihdam Sağlayacak

Türkiye ile Bulgaristan arasında uzunca bir süre kararsız kalan ve Türkiye’den bazı ÖTV İmtiyazları istediği konusunda iddiaların gündeme geldiği Volkswagen firması geçtiğimiz günlerde tercihini Türkiye’den yana kullandığını açıklamıştı.

İlk etapta Sakarya ve İzmir gibi iller ön plana çıksa da Bakan PEKCAN tarafından yapılan açıklama ile Fabrikasının Manisa ilinde açılacağı netleşmiş oldu.

1.3 Milyar Euro yatırımla hayata geçmesi beklenilen fabrikanın yaklaşık olarak 5.000 kişiye istihdam sağlaması, gerek Manisa gerekse de diğer illerden alınacak personeller ile de Manisa Ekonomisine ciddi bir girdi sağlaması bekleniyor.

Fabrikanın 2022 yılında faaliyete geçmesi ve ilk araba üretimini yaparak Türkiye, Avrupa ve Orta Asya pazarında satışa sunması da beklentiler arasında.

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler

Elektronik Sigara E Sigara Satış Sitesi

Salt Likit Salt Likit Çeşitleri

DMCA.com Protection Status