Volkswagen’den Sonra AUDİ Firması da İtiraf Etti

Volkswagen’den Sonra AUDİ Firması da İtiraf Etti

Volkswagen firmasının dizel araçlarda gerçekleştirmiş olduğu Emisyon Ölçüm Aldatmacasının bir benzerini Audi firmasının da gerçekleştirdiği firma tarafından itiraf edildi. Volkswagen Grup bünyesinde yer alan ve aynı sistemin iki üyesi olan Volkswagen ve Audi firmaları bu denli büyük bir aldatmaca içerisine girdiklerini artık itiraf etmiş durumdalar. Audi firması bazı modellerde bu aldatmaca içerisine girdiğini itiraf ederken […]


Volkswagen firmasının dizel araçlarda gerçekleştirmiş olduğu Emisyon Ölçüm Aldatmacasının bir benzerini Audi firmasının da gerçekleştirdiği firma tarafından itiraf edildi.

Volkswagen Grup bünyesinde yer alan ve aynı sistemin iki üyesi olan Volkswagen ve Audi firmaları bu denli büyük bir aldatmaca içerisine girdiklerini artık itiraf etmiş durumdalar.

Audi firması bazı modellerde bu aldatmaca içerisine girdiğini itiraf ederken Yıl ve Model Bilgisi ise vermedi. Sadece EU5 serisi Dizel Motorlarda bu aldatmacanın yapıldığı, EU6 modellerinde ise herhangi bir sorun olmadığı açıklandı.

 

Volkswagen’den Sonra AUDİ Firması da İtiraf Etti
Volkswagen’den Sonra AUDİ Firması da İtiraf Etti

 

Almanya Ekonomisini Zor Günler Bekliyor

Alman Devlerinin bir bir aldatmacalar içerisine girmesi ve Emisyon Değerlerinde Oynamalar yaptıklarının ortaya çıkması ile ülkenin ekonomik değerleri de bozulmaya başladı.

Dünyanın En Kaliteli Araçlarını ürettiklerini söyleyen ve pazarda ciddi anlamda maliyeti yüksek ürünler ile var olan Volkswagen ve Audi firmalarının bu denli büyük bir sahtekârlığa girişmesi Almanya Ekonomisi için de büyük bir şok anlamına geliyor.

Birçok ülkede Volkswagen ve Audi markalarına yönelik bakış açısının değişmeye başlamış olması, bazı ülkelerde sorun çözülene kadar Volkswagen ve Audi markalı araçların satışının yasaklanması gibi değerlere bire de firmanın Borsa Değerlerinin çakılması eklenince durum pek de iç açısı olmamaya başladı.

 

Mercedes Araçlarında da Emisyon Çarpıtması Olabilir
Mercedes Araçlarında da Emisyon Çarpıtması Olabilir

 

BMW ve Mercedes’te Sahte Sonuçlar Sunmuş Olabilir

Avrupa Çevre Organizasyonu tarafından yapılan açıklamalara göre sadece Volkswagen ve Audi firması değil BMW ve Mercedes gibi iki dev firmanın da Dizel Motorlardaki Emisyon Oranları ile alakalı olarak hatalı test sonuçları yarattıkları açıklandı.

Henüz resmi olarak bu iki firma üzerinde kesin bir sonuç ortaya çıkmamış olsa da yapılan açıklamaya göre yakın dönemde Mercedes ve BMW firmaları da davalardan ve satış yasaklamalarından payına düşeni alacak gibi.

 

BMW Araçlarında da Emisyon Çarpıtması Olabilir
BMW Araçlarında da Emisyon Çarpıtması Olabilir

 

Dizel Motorlu Araçlar İçin Komple Bir İnceleme Başlatılmalı

Büyük firmaların içine girdikleri bu düzenbazlık çarkı aslında Ülkemizde satışı yapılan modeller için de bir inceleme ile kontrol edilmeli.

Sadece Volkswagen, Audi, BMW veya Mercedes olarak ele alınmadan her türlü Dizel Aracın Emisyon Değerleri gözden geçirilmeli ve verilen değerler ile gerçek değerler arasındaki farklar ortaya dökülmeli.

Daha sağlıklı bir yaşam ve daha uzun bir ömür için bu gerekli gibi görünüyor.

Audi Emisyon Çarpıtmasını İtiraf Etti
Audi Emisyon Çarpıtmasını İtiraf Etti

  Volkswagen Türkiye’deki Araçlarını da Geri Çağırıyor

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status