Volvo 2020 Yılından İtibaren Hız Limitlerini 180 km/s İle Sınırlandırılacak

Volvo tarafından yapılan açıklamaya göre firma 2020 yılından itibaren tüm araçlarında ulaşılabilecek maksimum hız limitini 180 km/s olarak sınırlandıracak.

Gerek aşırı hıza bağlı olarak artmaya başlayan tarik kazaları gerekse trafik kazalarına bağlı olarak atmaya başlayan ölümler sebebiyle Volvo firmasının böyle bir karar aldığı belirtiliyor.

Gelecek yıldan itibaren satışına başlanacak Volvo markasına ait 2021 model tüm otomobillerinde firma Saatte Maksimum 180 km Hıza ulaşmanıza imkân sağlayacak.

 

Volvo Kokpit

 

“Öncü Olmamız Gerektiğine İnanıyoruz”

Volvo’nun üst yöneticisi (CEO) Hakan Samuelsson, otomobil üreticilerinin, hız yapma ve sarhoş olarak otomobil kullanma gibi sorumsuz hareketlerle başa çıkmak için teknoloji kullanma hakkı veya sorumlulukları olup olmadığı hakkında bir tartışma başlamak istediklerini belirtti.

Samuelsson, “Bu konuda kesin bir cevabımız yok, ancak öncü olmamız gerektiğine inanıyoruz.” ifadesini kullandı.

 

Volvo Otomobil

 

Volvo Markası En Fazla Güven Duyulan Markalar Arasında

Özellikle üretiminde kullanılan malzemelerin kalitesinden ötürü Volvo markasına duyulan güven tüm dünyada bilinen bir gerçek.

Buna bağlı olarak araç sahiplerinin araç içerisinde seyahat anında dışarıdan gelebilecek tüm olumsuz durumlara karşı araçlarının kendilerini koruyacağına olan inançları da üst seviyede.

İşte bu noktada Volvo firmasının bu Hız Sınırına öncü olması diğer markalarında ilerleyen süreçte bu alanda adımlar atmasını bir anlamda zorunlu hale getirebilir.

Önceki dönemde Amerikalı Ford firmasına ait olan Volvo firması 2018 yılında 1.8 Milyar Dolar karşılığında Çinli otomotiv devi Zhejiang Geely Holding tarafından satın alınmıştı.

Volvo 2020 Yılından İtibaren Hız Limitlerini 180 km/s İle Sınırlandırılacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.