Pasaport Kayıt İşlemleriWebOS İşletim Sistemi HP Tarafından LG’ye Satıldı

WebOS İşletim Sistemi HP Tarafından LG’ye Satıldı

Bir dönemler Akıllı Telefon veya Cep Bilgisayarı denildiğinde ilk akla gelen firmalardan birisi olan PALM tarafından geliştirilen, daha sonra Palm’in HP’ye geçmesi ile HP markası altında devam eden ve an son HP tarafından da pazardan çekilen WebOS İşletim Sistemi LG tarafından satın alındı. Özellikle Android ve İOS İşletim Sistemi pazara çıkmadan çok öncelere damgasını vuran […]


Bir dönemler Akıllı Telefon veya Cep Bilgisayarı denildiğinde ilk akla gelen firmalardan birisi olan PALM tarafından geliştirilen, daha sonra Palm’in ’ye geçmesi ile markası altında devam eden ve an son tarafından da pazardan çekilen WebOS İşletim Sistemi tarafından satın alındı.

Özellikle Android ve İOS İşletim Sistemi pazara çıkmadan çok öncelere damgasını vuran bir işletim sistemi olması sebebiyle WebOS İşletim Sisteminin günümüz teknolojileri üzerinde çok büyük bir emeği vardır diyebiliriz.

firmasının Mobil Alanda yeniden yapılanmaya giderek Palm Firmasını bünyesine katması ile firmasına geçiş yapan WebOS İşletim Sistemi daha sonra HP tarafından yaşanan bir kriz döneminde tamamen gözden çıkarıldı.

  LG G4 ve Xperia Z4 Tanıtımı Yapılmadan Görüntülendi!
WebOS İşletim Sistemi HP Tarafından LG’ye Satıldı
WebOS İşletim Sistemi HP Tarafından ’ye Satıldı

Palm ürünlerinin üretimini durduran HP daha sonrasında da WebOS İşletim Sistemini atıl duruma aldı ve geliştirmeyi bıraktı. Hatta bir ara WebOS için Açık Kaynak Kodlu bir yazılıma dönüşeceği söylentileri bile pazara çıkmıştı.

Şimdi ise WebOS İşletim Sistemi için yeni yol haritası belli oldu. Güney Kore merkezli firması tarafından satın alınan İşletim Sistemi özüne ters bir şekilde Akıllı Telefon için değil, Akıllı TV için kullanılmaya başlanacak.

LG firmasının yeni dönemde üreteceği Akıllı Ev ve Akıllı TV ürünlerinde WebOS İşletim Sistemini kullanması ve pazardaki gücünü arttırması planlanıyor.

LG firmasının gelişim sürecini yakından takip edebilmek amacı ile HP Merkez Binasında kalan küçük bir WebOS Birimini LG firmasının ABD Silikon Vadisindeki yerleşkesine taşıması bekleniyor.

İlerleyen dönemlerde yeterli bir gelişim aşamasını kat etmesi durumunda LG firmasının WebOS İşletim Sistemini Akıllı TV modelleri ile birlikte Akıllı Telefon ve Tablet PC modellerinde de kullanıp kullanmayacağı açıkçası net bir şekilde belli değil.

Bununla beraber firmasının üzerinde epey ilerlemiş olması, firmasının pazarda kendi işletim sistemi ile ayakta duruyor olması, BlackBerry firmasının emin bir şekilde pazara dönmesi sonrasında LG firmasının da kendi İşletim Sistemi için çalışmalara başlaması oldukça kuvvetli bir ihtimal gibi görünüyor.


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status