WhatsApp Android Spam’a Karşı Uyaracak

Spam Mesajlar konusunda sıkıntılar yaşamaya başlayan WhatsApp Uygulaması yeni güncelleme ile Spam Mesaj konusunda yeni adımlar attı. Dünya genelinde 700 milyondan fazla kullanıcı kitlesine sahip WhatsApp Messenger, yeni bir güncelleme aldı. Yayınlanan yeni sürüm ile birlikte uygulama kullanıcıyı spam mesajlar konusunda uyaracak. Geçtiğimiz ay Android platformu için duyurulan bilinmeyen veya WhatsApp kişilerinizde kayıtlı olmayan bir […]Spam Mesajlar konusunda sıkıntılar yaşamaya başlayan Uygulaması yeni ile Spam Mesaj konusunda yeni adımlar attı.

Dünya genelinde 700 milyondan fazla kullanıcı kitlesine sahip Messenger, yeni bir aldı. Yayınlanan yeni sürüm ile birlikte uygulama kullanıcıyı spam mesajlar konusunda uyaracak.

Geçtiğimiz ay platformu için duyurulan bilinmeyen veya kişilerinizde kayıtlı olmayan bir numarayı spam olarak rapor etme özelliği bugünden itibaren kullanıma sunuldu.

WhatsApp Android Spam'a Karşı Uyaracak
WhatsApp Spam’a Karşı Uyaracak

Henüz Play Store’da mevcut olmayan sürüm ile birlikte, size mesaj gönderen bir numara eğer kişiler listesinde yoksa buna dair “Gönderen kişi listenizde yer almıyor” mesajı alacaksınız.

Bu mesajın altında size “SPAM OLARAK BİLDİR VE ENGELLE” ve “SPAM DEĞİL.KİŞİLERE EKLE” şeklinde iki seçenek göreceksiniz.

WhatsApp Android Spam'a Karşı Uyaracak
WhatsApp Spam’a Karşı Uyaracak

 

Spam Numaraları Engellemek Mümkün

Size mesaj atan numarayı tanıyıp tanımadığınız durumuna göre numarayı engellemesi için WhatsApp’a rapor gönderebilir, veya bu numarayı kişilerinize ekleyebilirsiniz. Hali hazırda uygulamanın sohbet bölümünde sağ üst köşede(spam olarak raporlama özelliği) olmadan “ENGELLE” seçeneği ile bir numara engelleyebilmeniz mümkün. Bu noktada seçim size kalmış.

Aşağıdaki linkten WhatsApp resmi web sitesine giderek uygulamanın son olarak yayınlanan 2.12.48 sürümünü cihazınıza yükleyebilirsiniz.

WhatsApp APK

WhatsApp Android Spam'a Karşı Uyaracak
WhatsApp Android Spam’a Karşı Uyaracak

Kaynak: http://www.teknolojioku.com/haber/whatsapp-android-kullanicilarini-uyaracak-27485.html

  Whatsapp'tan bir yeni özellik daha
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status