WhatsApp Artık Bilgisayarlarda da Kullanılabilecek

Mobil Ürünler üzerinde en fazla kullanılan Mesajlaşma Aracı olan WhatsApp son gelen güncelleme ile bilgisayarlar üzerinden de rahatlıkla kullanılabilecek.

Daha öncesinde çeşitli uygulamalar ile bilgisayar üzerinden erişilebilen WhatsApp Uygulaması artık resmi olarak Bilgisayar Desteği sunuyor olacak.

Bu sayede Mobil Cihazlarda kullanımı mümkün olan Mesajlaşma Uygulaması bilgisayarlar üzerinden de kullanılabilecek ve Skype gibi büyük bir platforma rakip olma yolunda ilk adımı atmış olacak.

 

Yeni Sürümde İOS Desteği Olmayacak

Bilgisayar üzerinden kullanıma imkân sağlayacak olan güncelleme de Android, Windows Mobile ve BlackBerry serilerinden birisine sahip olan Akıllı Telefon Kullanıcıları yazılımı bilgisayarları üzerinden de kullanabilecek.

Ancak İOS İşletim Sistemine sahip Akıllı Telefon kullanan kullanıcılar ne yazık ki Bilgisayar için hazırlanan WhatsApp Uygulamasını kullanamayacaklar. Bunun sebebi ise İOS İşletim Sisteminin kullanıcı güvenliği için aldığı sınırlama kararlarının Web Destekli WhatsApp Uygulamasının çalışmasına engel olması.

WhatsApp Artık Bilgisayarlarda da Kullanılabilecek
WhatsApp Artık Bilgisayarlarda da Kullanılabilecek

 

Google Chrome Zorunlu Olacak

Uygulama bir anlamda Web Üzerinden destekleniyor olacak. Bu sebeple de Bilgisayarın internet bağlantısına sahip olması ve Google Chrome Web Tarayıcısının yüklü olması gerekecek.

Uygulamayı aktif hale getirmeniz için Akıllı Telefonunuz üzerinden bir QR Kod Okuması yapmanız gerekecek. Sonrasında da Web Uygulaması aktif hale geçecek ve WhatsApp Uygulaması aktif olarak kullanılabilecek.

Bilgisayar İçin WhatsApp Uygulamasına Google Chrome Zorunlu
Bilgisayar İçin WhatsApp Uygulamasına Google Chrome Zorunlu

 

WhatsApp Web Sürümü İçin Net Tarih Yok

WhatsApp CEO’su Jan KOUM tarafından yapılan açıklama Web Destekli WhatsApp Uygulamasının yakın dönemde indirilebilir hale getirileceği bilgisi verildi.

Ancak uygulamanın ne zaman aktif olarak indirilebilir olacağı, Ek ücrete tabi olup olmayacağı ve diğer detaylar henüz netleşmiş durumda değil.

WhatsApp Artık Bilgisayarlarda da Kullanılabilecek

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir