WhatsApp, Instagram ve Facebook Çöktü (3 Temmuz 2019)

WhatsApp, Instagram ve Facebook Çöktü (3 Temmuz 2019)

Akşam saatlerinde yaşanan bir sorun sebebiyle kullanıcılar WhatsApp, Instagram ve Facebook uygulamalarını kullanma noktasında sorun yaşıyorlar.


Akşam saatlerinde yaşanan bir sorun sebebiyle kullanıcılar , ve uygulamalarını kullanma noktasında sorun yaşıyorlar.

Down Dedectör isimli sitenin analizlerine göre 3 uygulamada yaşanan sorunlar 17.00 sularında başlamış durumda.

Gerek gerek gerekse de yaşanan bu sorundan direkt olarak etkilenmiş durumda. Sorunun ana sebebinin ise bu üç soysal medya devinin barındığı sunucularından kaynaklandığı düşünülüyor.

Henüz tarafından ise bu kesintiler ile alakalı bir açıklama yapılmış durumda değil.

Sosyal Medya Sorunları

Hangi Uygulamada Hangi Sorun Var?

: Uygulama üzerinden yazılı mesajlaşma yapılabiliyor. Ancak Video ve Fotoğraf Gönderimi neredeyse tamamen durmuş durumda. Aynı şekilde sesli mesaj gönderiminde de sorunlar yaşanıyor.

: Bazı kullanıcılarda içerik yükleme sıkıntısı mevcut. Birçok kullanıcı ise paylaşılan içerikleri ya göremiyor ya da çok uzun süre beklemesi gerekiyor. Aynı şekilde hikaye paylaşımlarında da yüklenme sorunları mevcut.

: Instagramda olduğu gibi bazı kullanıcılarda içerik yükleme sıkıntısı mevcut. Birçok kullanıcı ise paylaşılan içerikleri ya göremiyor ya da çok uzun süre beklemesi gerekiyor. Aynı şekilde hikâye paylaşımlarında da yüklenme sorunları mevcut.

 

Facebook, WhatsApp, Instagram

Sorun Ne Zaman Çözülecek?

Konuyla alakalı olarak 3 uygulamanın da merkezinde yer alan tarafından henüz bir açıklama yapılmadı. Bu sebeple de sorunun neden kaynaklandığı, ne kadar daha süreceği soruları tamamen soru işareti diyebiliriz.

Genellikle yaşanan bu tarz sorunların ortalama olarak 12 ila 24 saat arasında çözümlendiği düşünürsek , ve uygulamalarını doğrudan etkileyen bu sorununda sabah saatlerinde çözülmüş olacağını düşünüyoruz.

Konuyla alakalı gelecek olan farklı açıklamaları yine bu haber üzerinden sizlerle paylaşmaya çalışıyor olacağız.


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Bumerang - Yazarkafe

DMCA.com Protection Status