WhatsApp Otomatik Silinen Mesaj Özelliğini Test Etmeye Başladı

WhatsApp tarafından daha önce eklenecek özellikler arasında sıralanan Otomatik Silinen Mesaj özelliği için bazı bölgelerde testlerin başladığı bilgisi verildi.

TeleGram ve SnapChat gibi WhatsApp rakibi diğer mesajlaşma uygulamalarında kendisine yer bulan Otomatik Silinen Mesaj Özelliği yapılacak olan testler sonrasında WhatsApp kullanıcılarının da beğenisine sunulmuş olacak.

Silinmesi istenen mesajlar ise yönetim gönderen kişide olacak. İlk denemelerde 1 Saat, 1 Gün, 1 Hafta, 1 Ay veya 1 Yıl seçenekleri kendisine yer bulmuş durumda.

İlerleyen dönemde WhatsApp kanadının kullanıcıya direkt bir tarih ve saat seçtirerek silinme süresini daha özel bir yapıya kavuşturması da bekleniyor.

 

WhatsApp Otomatik Silinen Mesaj

 

Test Süreci 2020 Yılını Bulacaktır

WhatsApp yeni bir özelliği tüm kullanıcıların beğenisine açmadan önce uzun bir süre test grupları üzerinden test ediyor ve ortaya çıkan tüm sorunların çözümü sağlandıktan sonra dağıtım sürecine giriyor.

Bu sebeple de Kendi Kendine Silinen Mesaj özelliğinin WhatsApp kullanıcılarının tamamının kullanıma sunulması 2020 yılının ilk çeyreğini bulacak gibi görünüyor.

Gelecek olan özelliğin gönderici ve alıcı tarafında nasıl bir artı ve eksi sunacağını da süreç başladıktan sonra görebiliyor olacağız.

Mesajı alan kişinin ilgili mesajın ne zaman silineceği ile ilgili bir bilgisi olacak mı yoksa gelen mesaj normal bir mesaj gibi mi gelecek, silinen mesajdan sonra mesaj listesinde “Mesaj Silindi” gibi bir ibare mi kalacak yoksa hiçbir şey yazılmamış gibi mi olacak soruların cevapları ise ilerleyen dönemde cevap bulacak gibi görünüyor.

 

WhatsApp Otomatik Silinen Mesaj Özelliğini Test Etmeye Başladı

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir