Pasaport Kayıt İşlemleriWhatsApp Plus Kullanıcılarına 24 Saat Erişim Engeli

WhatsApp Plus Kullanıcılarına 24 Saat Erişim Engeli

Dünyanın en popüler Mesajlaşma Uygulaması olan WhatsApp tarafından WhatsApp Plus isimli uygulama eklentisine bariz bir şekilde savaş açıldı. WhatsApp Uygulamasının üzerine inşa edilen ve tamamen Bağımsız Yazılımcılar tarafından hazırlanan, Google Play Store üzerinden indirilemeyen, İnternetten APK olarak temin edilen ve Akıllı Telefonlara kurulan WhatsApp Plus Uygulamasını kullananlar her an 24 Saat WhatsApp Engeli ile karşılaşabilirler. […]


Dünyanın en popüler Mesajlaşma Uygulaması olan tarafından Plus isimli uygulama eklentisine bariz bir şekilde savaş açıldı.

Uygulamasının üzerine inşa edilen ve tamamen Bağımsız Yazılımcılar tarafından hazırlanan, Google Play Store üzerinden indirilemeyen, İnternetten APK olarak temin edilen ve Akıllı Telefonlara kurulan WhatsApp Plus Uygulamasını kullananlar her an 24 Saat WhatsApp Engeli ile karşılaşabilirler.

Bu arada küçük bir bilgilendirme daha yapalım. Yasaklamalar süre olarak 24 Saat ile sınırlı kalmayabiliyor. Bazı kullanıcılara 72 Saat’lik yasaklamalarda gelmiş durumda.

WhapsApp 72 Saat Yasağı
WhapsApp 72 Saat Yasağı

Daha Önce WhatsApp Cephesinden Açıklama Yapıldı

Net bir şekilde WhatsApp Plus Uygulama Yamasının kendilerine ait olmadığı ve kullanıcıların Orijinal WhatsApp Uyglamasını kullanmasını gerektiği kendi sayfalarından duyuran firma şimdi ikinci seviyeye geçti.

  Aşırı Yüklenme WhatsApp da Çökmelere Sebep Oldu

Bu kapsamda da Orijinal WhatsApp Uygulaması yerine WhatsApp Plus Uygulamasını kullanan Akıllı Telefon Sahiplerine 24 Saatlik WhatsApp Erişim Yasağı gönderilmeye başlandı.

WhatsApp Plus Kullanıcılarına 24 Saat Erişim Engel
WhatsApp Plus Kullanıcılarına 24 Saat Erişim Engeli

 

WhatsApp Başka Sebeplerden Ötürü de 24 Saatlik Engellemeler Yapabiliyor

WhatsApp Uygulaması tarafından sadece WhatsApp Plus kullanıyor olmanızdan dolayı engel yemiyorsunuz.

İşte WhatsApp Engeli ile karşılaşmanıza sebep olacak bazı durumlar.

  • Adres defterinde numaranız kayıtlı olmayan kişilere çok fazla mesaj göndermek. Tüm WhatsApp kişilerinizden mevcut telefon numaranızı adres defterlerine eklemelerini rica edin.
  • Kısa bir süre içerisinde birçok kişi tarafından engellenmek. Sadece sizden mesaj almak isteyen kişilerle iletişim kurduğunuzdan emin olun.
  • Adres defterinde numaranız kayıtlı olmayan kişilerle çok fazla grup oluşturmak. Tüm WhatsApp kişilerinizden mevcut telefon numaranızı adres defterlerine eklemelerini rica edin.
  • Aynı mesajı çok fazla kişiye göndermek. Aynı mesajı birçok kişiye göndermek için Toplu Mesaj Listeleri’ni kullanın.
  • Hizmet Şartlarımızı ihlal etmek.
WhatsApp Plus Uygulaması
WhatsApp Plus Uygulaması

 

WhatsApp Plus Sebebiyle Engellenenler Ne Yapmalı

Kendi Uygulamasını ön plana çıkarmak isteyen WhatsApp bu sebeple de bir anlamda Eklenti olarak indirilen WhatsApp Plus Uygulamasına güvenmediği daha önceleri açıklamıştı.

Kullanıcılara 24 Saatlik Engellemeler ile Orijinal WhatsApp Uygulamasına dönme uyarısı yapılıyor.

Bu noktada Konuşma Yedeklerini alarak WhatsApp Plus Uygulamasını kaldırmanız ve Google Play Store üzerinden WhatsApp Uygulamasını kurmanız gerekecek.

WhatsApp Plus Uygulaması Erişim Engeli
WhatsApp Plus Uygulaması Erişim Engeli


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. WhatsApp ta bu tarz sorunları çok yaşadık ama yazılım düzeltilmesi yapıldığını söylüyorlar

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status