WhatsApp Sesli Arama Özelliğine Dikkat Edin

800 Milyondan fazla Aktif Üyesi bulunan WhatsApp tarafından aktife alınan WhatsApp Sesli Arama Özelliği birçok kişi için kâbus olmaya başladı bile. İlk çıktığında WhatsApp Kullanıcıları tarafından büyük bir sevinçle karşılanan ve daha Beta Sürümde iken APK dosyaları bulunarak indirilmeye başlanılan Sesli Arama Özelliği daha bir iki aylık iken kullanıcılarına büyük şoklar yaşatmaya başladı. Özellikle Avrupa’da […]800 Milyondan fazla Aktif Üyesi bulunan tarafından aktife alınan Sesli Arama Özelliği birçok kişi için kâbus olmaya başladı bile.

İlk çıktığında Kullanıcıları tarafından büyük bir sevinçle karşılanan ve daha Beta Sürümde iken APK dosyaları bulunarak indirilmeye başlanılan Sesli Arama Özelliği daha bir iki aylık iken kullanıcılarına büyük şoklar yaşatmaya başladı.

Özellikle Avrupa’da son 1 hafta içerisinde WhatsApp Mağdurlarının sayısı yükselmeye başlamış durumda.

 

Dakikada 1.3 MB İnternet Tüketiyor

WhatsApp Sesli Arama özelliği AndroidPit tarafından hazırlanan rapora göre dakika başı 1.3MB İnternet tüketiyor.

Wi-Fi Bağlantısı ile bağlanıldığında herhangi bir sorun teşkil etmeyen bu durum 3G – 4G Bağlantılarda ise istenmeyen faturalarla karşılaşılması anlamına gelebiliyor.

WhatsApp Sesli Arama Özelliği
WhatsApp Sesli Arama Özelliği

Kotalı İnterneti Olanlar Dikkat

Yapılan araştırmalara göre dakikada 1.3MB İnternet harcayan WhatsApp Sesli Arama Özelliği sebebiyle kısa sürede İnternet Paketinizi bitirmeniz ve Ekstra Ödeme yapmak durumunda kalmanız ihtimal dâhilinde.

Özellikle internet paketlerinde sınır olmayan ve paket bitse bile internete bağlanmaya devam eden abonelerde ilk ayın sonunda WhatsApp Sesli Arama Şoku oluşmaya başladı bile.

WhatsApp Sesli Arama Özelliği
WhatsApp Sesli Arama Özelliği

Operatörler Şimdilik Sessiz

Daha önceki yıllarda Mobil Uygulamalar üzerinden Sesli Görüşme yapılması durumunda Operatörlerin büyük bir darbe alacağı ve paket satışlarında düşme yaşanacağı üzerinde duruluyordu.

WhatsApp Sesli Arama Özelliği ile birlikte ülkemizde de artmaya başlayan IP Çağrı dönemi şu aşamada GSM Operatörlerini etkilememiş gibi görünüyor.

Zaten yavaş bağlantı olması sebebiyle sık sık kopmaya başlayan Sesli Çağrılar aynı zamanda Mobil İnternet Paketlerini sömürmesi sebebiyle kullanıcılar tarafından pek de rağbet görmedi.

Kaldı ki artık birçok kullanıcı Hepsi Bir Arada paketler alarak hem Her Yöne Görüşme hem de Her Yöne SMS hakkına sahip durumdalar.

Bu sebeple de WhatsApp Sesli Arama Özelliği pazarda pek fazla olumlu yada olumsuz bir etkiye sebebiyet vermedi.

WhatsApp Sesli Arama Özelliği
WhatsApp Sesli Arama Özelliği

  WhatsApp Plus Kullanıcılarına 24 Saat Erişim Engeli
iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.
Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status