WhatsApp Uygulaması İçin Google Kolları Sıvadı

WhatsApp Uygulaması İçin Google Kolları Sıvadı

Bağımsız kaynakların verdiği bilgiye göre Google yaklaşık 4 haftadır WhatsApp ile satın alma görüşmeleri yapıyor. Masaya konan bedelin ise bir milyar dolara yakın olduğu dile getiriliyor. Fotoğraf paylaşım trendinin revaçta olduğu geçen sene Facebook, 1 milyar dolara Instagram’ı stan almıştı. Bu yıl ise mesajlaşma trendi revaçta ve WhatsApp 200 milyon civarında kullanıcısı ile 100 ülkede […]


Bağımsız kaynakların verdiği bilgiye göre yaklaşık 4 haftadır ile satın alma görüşmeleri yapıyor. Masaya konan bedelin ise bir milyar dolara yakın olduğu dile getiriliyor.

Fotoğraf paylaşım trendinin revaçta olduğu geçen sene Facebook, 1 milyar dolara Instagram’ı stan almıştı. Bu yıl ise mesajlaşma trendi revaçta ve 200 milyon civarında kullanıcısı ile 100 ülkede en çok indirilen ücretli uygulama konumunda. Sadece bir günde 18 milyar mesaj trafiğine ulaşabiliyor.

Firma operatörlerle ortaklık yaparak ücretsiz mesaj paketleri sunuyor. Dünyada SMS trafiğine tek başına büyük darbe vuran bir uygulama kabul edilen , yılda 100 milyon dolar gelir elde ediyor.

Bunun dışında LINE, WeChat, MessageMe, Kakao Talk gibi pek çok örnek de yüz milyonlarca kullanıcıya hitap ediyor.

  Asus PadFone 2 Modeli Windows İşletim Sistemi İle Gelebilir

 

WhatsApp Uygulaması İçin Google Kolları Sıvadı
WhatsApp Uygulaması İçin Kolları Sıvadı

Mühendislerinin Google Babble adında ortak bir mesajlaşma platformu üzerinde çalıştığı bir süredir dile getiriliyor. Ancak pazara çok geç girmiş olması nedeniyle hızlı yeniliklere ihtiyacı var ve WhatsApp da bu ihtiyacı karşılayacak teknolojiler sunuyor.

Konu ile ilgili taraflardan gelen resmi bir doğrulama henüz yok. Ancak doğruysa bu yılın en dikkat çekici satın almalarından birisi olacaktır.

Kaynak: DonanımHaber


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status