WhatsApp Uygulamasının Bilgisayara Kurulum İşlemleri (Web WhatsApp Nasıl Kurulur)

Web WhatsApp Uygulaması ile Akıllı Telefonlarınızdan alıştığınız WhatsApp Uygulamasını nasıl Bilgisayarınızda kullanabilirsiniz Adım Adım gösteriyoruz.

Öncelikli olarak dileyen arkadaşlar için Videolu Anlatım sayfalarımıza yükleniyor. Oradan adım adım işlemleri takip edebilir ve işlemleri video anlatım ile tamamlayabilirler.

Dileyen arkadaşlardan aşağıdaki anlatıma göre Web. WhatsApp Uygulamasını Aktif hale getirebilirler.

 

WhatsApp Uygulaması Bilgisayara Nasıl Kurulur

  1. Akıllı Telefonunuza WhatsApp Uygulamasının Son Sürümünü kurunuz. WhatsApp Plus gibi ek bir eklenti varsa ya Orijinal WhatsApp Uygulamasını kurunuz ya da eklenti firması tarafından çıkarılacak olan güncellemeyi bekleyiniz.
  2. Şu aşamada Web WhatsApp Uygulamasını Android İşletim Sistemi, BlackBerry ve BlackBerry 10 İşletim Sistemi, Windows Phone İşletim Sistemi ve Nokia S60 serisi telefonlar destekliyor. İOS İşletim Sistemine sahip cihazlarda ise Web. WhatsApp Uygulaması ne yazık ki kullanılamıyor.
  3. Bilgisayarınızda Google Chrome Tarayıcısının bulunması gerekli. Eğer halen kurulu değilse indirip kurunuz.
  4. Bilgisayar Tarayıcısı üzerinden Web WhatsApp adresine giriş yapınız.
  5. Akıllı Telefonunuzun WhatsApp Ayarlarından Web WhatsApp Sekmesine tıklayınız.
  6. Açılan kamera ekranından bilgisayar ekranında çıkan QR Kodu okutunuz.
  7. Ve artık Bilgisayarınız ile Akıllı Telefonunuz WhatsApp Uygulamasına aynı anda sahip oldu demektir.

 

WhatsApp Uygulamasının Bilgisayara Kurulum İşlemleri
WhatsApp Uygulamasının Bilgisayara Kurulum İşlemleri

 

Web WhatsApp Uygulaması Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Öncelikle Web WhatsApp Uygulaması bir program değildir. Tarayıcı üzerine kurulu bir eklentidir. Bu sebeple sadece Chrome üzerinde çalışabilir.

Kurulan yazılım bir anlamda Akıllı Telefonu uzak masaüstü ile bilgisayarınıza bağlar. Akıllı Telefon kapalı iken veya İnternet Bağlantısı yokken Chrome üzerinden Web WhatsApp Uygulaması kullanılamaz konuma geçer.

Bu durumda yazılan mesajlar beklemeye alınır, Akıllı Telefon açılıp İnternet bağlantısı sağlanınca telefon üzerinden gönderim sağlanır.

Web WhatsApp Uygulaması ile WhatsApp Rehberine ulaşabilir, Profil Resmini değiştirebilir, Durum Bilgisini güncelleyebilirsiniz.

Gelen mesajları okuyabilir, Rehberden mesaj gönderebilir, Çeşitli görselleri ya da Ses Mesajını mesaja ekleyebilirsiniz.

Akıllı Telefondan silinen her mesaj Web WhatsApp Ekranından da silinir. Telefon üzerinden Arşive alınan mesajlar Web WhatsApp Ekranında görünmez. Web WhatsApp kendi başına bir uygulama değil, Akıllı Telefondaki Uygulamanın bir hayaletidir.

Dilediğiniz an Akıllı Telefon ile Web WhatsApp Uygulamasını Bilgisayar ya da Akıllı Telefon üzerinden kesebilir, iletişimi durdurabilirsiniz.

WhatsApp Artık Bilgisayarlarda da Kullanılabilecek
WhatsApp Artık Bilgisayarlarda da Kullanılabilecek

 

Web WhatsApp Uygulamasının Bilgisayara Kurulumu (Video Anlatım)

WhatsApp Uygulamasının Bilgisayara Kurulum İşlemleri (Web WhatsApp Nasıl Kurulur)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir