Whatsapp yepyeni özelliklerle geliyor!

Şuan dünyada en çok kullanılan popüler mesajlaşma uygulaması 1 milyardan fazla kullanıcıya sahip. Son zamanlarda sürekli yeni özelliklerle karşımıza çıkan uygulaması, bu sefer de kullanıcılarını sevindirecek yeni bir özellikle karşımıza çıkıyor.

 

Dünyada en çok kullanıcılara sahip mesajlaşma uygulamalarından biri olan , popülerliğini ve sağladığı düzgün kullanıcı deneyimini devam ettirebilmek için yeni özelliklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Son zamanlarda bir çok yeni eklentiyle karşımıza çıkan , son olarak işletim sisteminde test ettiği yeni bir özellikle ile gündeme geldi. Bu yeni özelliğin eklenmesiyle beraber videoları, sohbet ekranında oynatılabilecek.

Whatsapp platformuna son zamanlarda eklenen yeni özelliklerden biri de bütün dosya tiplerinin sohbet içerisinde gönderilmesinin sağlanmasıydı. Uygulamaya eklenen bu yeni özellikle beraber Word, PDF, Excel gibi dosyalar sohbet ekranında açılabiliyor ve gönderilebiliyordu. Yeni eklenti ile birlikte arkadaşlarınızla sohbet ederken uygulamasına ihtiyaç duymadan kaynlık gönderilen videoları sohbet ekranında izleyebileceksiniz!

Gelen yeni bildirimlere göre, özellik şuan için sadece iOS işletim sisteminde deneniyor. 6 ve üstü modelleri için gelecek olan bu yeni eklenti, şuan için diğer işletim sistemi platformlarında geliştirilip hayata geçirileceği belli değil. Testlerin sonuçları iyi gelmeye devam ederse çok yakın bir zamanda iOS kullanıcıları bu yeni özelliğe kavuşacaklar!