WhatsApp’a Alternatif Mesajlaşma Uygulamaları

Geçtiğimiz günlerde en popüler mesajlaşma servisi WhatsApp, Facebook tarafından 16 milyar dolar gibi rekor bir fiyatla satın alındı. Facebook daha önce de popüler resim paylaşım sitesi Instagram’ı aynı şekilde yüksek bir fiyat ile satın almıştı.

Instagram’ın satılmasıyla birlikte kullanıcıları tarafından uygulamanın berbat olacağı şeklinde endişeler dile getirilmişti. Şimdi de WhatsApp için aynı endişeler söz konusu olmaya başladı.

Bu endişelere karşılık olarak cevap fazla gecikmeden Facebook tarafından verildi ve WhatsApp’ın aynı şekilde devam edeceği söylendi. Ancak yine de WhatsApp’ın geleceği hakkında endişe duyanlar ve farklı alternatiflere yönelmek isteyenler için 5 adet çok kullanılan mesajlaşma uygulamasını sizlere sunuyoruz.

 

WhatsApp'a Alternatif Mesajlaşma Uygulamaları
WhatsApp’a Alternatif Mesajlaşma Uygulamaları

TicToc

Tictoc size ücretsiz mesajlaşma ve konuşma imkanı sağlıyor. Kristal netliğinde bağlantı kalitesiyle tüm dünyadaki arkadaşlarınızla sesli arama yapabiliyorsunuz. Tictoc bu alanda rakiplerinden ses kalitesi farkıyla sıyrılıyor.

TicToc sizin yerinize mesajlaşmalarınızda kullandığınız resim, video ve diğer dosyaları kaydedip bilgisayar veya mobil cihazınızdan bunlara ulaşmanızı sağlıyor.

TicToc, size özel bir kimlik verir ve numaranız gözükmeden mesajlaşmanızı sağlar.

VİBER

Geçtiğimiz günlerde 900 milyon dolar gibi bir ücretle el değiştiren Viber, Mayıs 2013 itibariyle 200 milyon kullanıcıya sahiptir. Kullanıcılar PC’ye bağlı herhangi bir cihazdan mesajları senkronize etme imkanına sahiptirler. Ayrıca masaüstü sürümü de Viber’in ayrıcalıkları arasındadır.

KİK

2009 yılında bir BlackBerry uygulaması olarak başlayan KİK, aynı zamanda 100 milyondan fazla kullanıcıya ücretsiz mesajlaşma servisleri sunuyor. Android’de kullanılmaya başladığı ilk günlerde rekor derecede katılım olması yaygınlık derecesini gösteriyor. WhatsApp ve diğer rakiplerinin aksine KİK, kullanmak için kullanıcılarının bir cep telefonu numarası olması gerektirmiyor.

WeChat

Çin merkezli Wechat, başlangıçta daha basit bir mesajlaşma servisi olarak başlamasına rağmen, değişerek ağını genişletti. WeChat, kullanıcılarına mesajlaşma, fotoğraf paylaşımı, grup sohbet, sesli ve görüntülü arama, yer paylaşımı ve arkadaşlarını keşif dahil olmak üzere bağlanmak ve paylaşmak için yollar sunması sebebiyle kullanım için iyi uygulamalardan birisidir.

Tango

Tango sosyal ağ olma yolunda ilerleyen bir mesajlaşma uygulamasıdır. Uygulama sayesinde kullanıcıları; standart metin hizmetleriyle beraber, video ve sesli arama, fotoğraf paylaşımı, oyunlar, arkadaş bulma gibi özelliklerden faydalanabiliyor.

WhatsApp’a Alternatif Mesajlaşma Uygulamaları

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir