WiFi Menzilleri Genişlemeye Devam Ediyor

En ünlü modem ve WiFi sağlaycılarından olan TP-Link yeni WiFi menzil genişleticisini tanıttı. RE500 isimli model WiFi menzilini teorik olarak 1300 metrekareye kadar çıkarabiliyor.

 

Artık evlerde ve toplu bulunulan iş yeri, restoran, AVM gibi yerlerin çoğunda  WiFi bulunuyor. WiFi ile ilgili en büyük sıkıntı ise modemden uzaklaşıldıkça hızın ve kalitenin düşmesi. Birçok modem firması WiFi menzili genişleticiler geliştirerek bu sorunu ortadan kaldırmaya çalışıyo. En büyük modem üreticilerinden olan TP-Link, son tanıttığı modelinde oldukça iddialı.

Yeni nesil kablosuz ağ standardı 802.11 ac destekli olan modem çok geniş alana sahip iş yerleri ve okullar için oldukça faydalı. İşte TP-Link RE500 modelinin sahip olduğu diğer özellikler:

  • Toplamda 1900 Mbps kablosuz hıza ulaşabiliyor ( 5 GHz kanalında 1300 Mbps, 2.4 GHz kanalında 600 Mbps )
  • Eş zamanlı ve kesintisiz çift kanal desteği sayesinde üç kat daha hızlı
  • 3×3 MU-MIMO teknolojisi sayesinde bekleme süresini azaltarak  verimliliği artırıyor
  • Ethernet girişine sahip cihaz bir erişim noktası olarak da hizmet verebiliyor

Bu özelliklerinin yanında RE500’ün ayarlarının yapılması ve kolay kullanım sağlanabilmesi için özel bir mobil uygulaması var. Tether adlı uygulamayı ücretsiz indirerek RE500’ün kurulumunu ve ayarlarını kolaylıkla yapabiliyorsunuz. TP-Link RE500’ün Türkiye’deki tavsiye edilen satış fiyatı ise 479 TL olarak belirlendi.

 

WiFi Menzilleri Genişlemeye Devam Ediyor

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir