Wikipedia Yasağı Hakkında Bakan’dan Açıklama

Bir TV Kanalına konuk olan Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a Wikipedia Yasağı ile alakalı olarak da bazı sorular yöneltildi.

Genel olarak İstanbul’da yapımı devam eden 3. Havalimanı üzerinde yoğunlaşan sohbetin bir kısmında da Bakan Arslan’a Wikipedia Yasakları hakkındaki düşünceleri soruldu.

Konuyla alakalı olarak yasaklanma nedenlerini sıralayan Bakan Arslan yeninden Türkiye Erişiminin sağlanması noktasında ise topu Wikipedia’ya attı.

 

Uyarılar Dikkate Alınmadı ve Yasaklandı

Wikipedia üzerinde özellikle Türkiye ile alakalı olarak çok fazla yanlış bilginin yer aldığını belirten Bakan Arslan konuyla alakalı olarak görüşmelerin devam ettiğini belirtti.

Sitede yer alan bazı bilgilerin kaldırılması için talepte bulunduklarını ancak bu talebin Wikipedia tarafından yerine getirilmediği belirten Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan sorunun en kısa sürede çözüme kavuşmasını kendilerinin de istediklerini vurguladı.

 

Zararlı Kısımlar İçin Görüşmeler Sürüyor

Bu tarz sistemlerin faydaları konusunda hiçbir şüphe olmadığını belirten Bakan sistem içindeki hataların ve yanlış algılara sebep olabilecek olan konuların ise kaldırılması noktasında Wikipedia ile görüşme halinde olduklarını vurguladı.

Özellikle Türkiye ve DAEŞ konusunda Türkiye’yi DAEŞ Destekçisi olarak gösteren konuların varlığından bahseden Bakan Arslan, konuyla alakalı olarak Wikipedia kanadının da bazı düzenlemeler yapmasını ve yapılan başvuruların kabul görmesini beklediklerini vurguladı.

Wikipedia Yasağı Hakkında Bakan’dan Açıklama

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir