Winamp Efsanesi Mobil Desteği İle Birlikte Güçlenerek Geri Dönüyor

2000’li yılların popüler müzik çaları Winamp Yeni Tasarımı, Mobil Desteği, Müzik Servisi Entegrasyonları ve diğer bomba özellikleri ile yeniden sektöre dönüyor.

Uzunca süre bilgisayar kurulurken kurulan ana uygulamalardan birisi olan ve kullanıcıların en çok kullandıkları programlar arasında olan Winamp zamanla özellikle online servislerin artması ile popülerliğini kaybetmişti.

Geçtiğimiz yıllarda fişi çekilen ve pazardan çekilen Winamp programı Radionomy tarafından satın alındıktan sonra uzunca bir süre atıl konumda kalmıştı.

Ancak gelen haberlere göre artık efsane uygulama için küllerinden dirilme vakti gelmiş.

 

Winamp

 

Winamp İle Mobile Ağırlık Verilecek

18 Ekim 2018 tarihinde 5.8 sürümü ile yeniden kullanıcılara merhaba diyecek olan uygulamanın özellikle Mobil alanda atılım yapacağı gelen haberler arasında.

Üzerinde çalışmalara devam edilen 6.0 sürümü 2019 yılının ilk aylarında pazara sürülmüş olacak ve bu sürümle birlikte Mobil Uygulama olarak ön plana çıkan bir müzik player halini almış olacak.

Ayrıca sızıntılara göre bu sürüm ile birlikte Online Müzik Servisleri ile de senkronize bir uygulama hazırlanmış olacak.

 

Winamp - Çok Yakında

 

Spotify, Google Play Müzik, Apple Müzik ve Tidal İle Entegre Olacak

Henüz firma tarafından resmi olarak doğrulanmamış olsa da gelen bilgilere göre artık Winamp Uygulaması Spotify, Google Play Müzik, Apple Müzik ve Tidal ile senkronize çalışabilecek.

Yani bu uygulamalardan birisine üye iseniz uygulamadaki tüm içerikleri Winamp üzerinden dinliyor ve kullanıyor olabileceksiniz. Bu sayede birden fazla müzik servisine üye olan kullanıcılar da tek bir uygulama üzerinden tüm servisleri kullanıyor olabilecek.

Uygulamanın eskisi gibi Ücretsiz olarak dağıtılması, farklı ek özellikler ile de kullanıcıların sorunsuz bir servis haline gelmesi beklentiler arasında. Şuan kendi sitesinde Windows ve Mac için eski sürümü dağıtmaya devam eden firma birkaç gün içinde de yeni sürüme geçmiş olacak.

Bu özelliğin 18 Ekim tarihinde duyurulacak olan 5.8 sürümü ile kullanıcılara öncelikli olarak sunulması bekleniyor. Ancak baştan da belirttiğimiz gibi konu hakkında henüz net bir açıklama veya firma tarafından yapılan doğrulama mevcut değil.

İlerleyen günlerde Winamp Uygulaması ile alakalı yeni haberler ile karşınızda olacağız.

Winamp Efsanesi Mobil Desteği İle Birlikte Güçlenerek Geri Dönüyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir