Windows 10 İşletim Sistemi İçin Nvidia’dan Özel Güncelleme

Windows 10 İşletim Sistemi Güncellemesi Microsoft tarafından yayına alınınca sorun yaşamaya başlayan Nvidia Ekran Kartı kullanıcılarına Güncelleme haberi geldi.

Windows 10 İşletim Sistemine geçiş süreci sonrasında Ekran kartı Hatası almaya başlayan ve geçiş sonrası Driver ile alakalı sıkıntılar yaşayan kullanıcılar için hem Microsoft hem de Nvidia cephesi ilk güncellemeleri yayınladı.

Bu güncellemeler şuan birçok kullanıcının sorunlarını çözmüş durumda. Ancak bazı kullanıcılar özelleştirilmiş ayarlarda ve oyun bazlı kullanımda sorunlar yaşadıklarını ifade etmeye devam ediyorlar.

[stextbox id=”info”]Apple’dan Üniversite Öğrencilerine 671 TL’ye Varan İndirimler[/stextbox]

Bazı Programlarda Driver Sorunu Yaşanabilir

Nvidia pazarın büyük firmalarından birisi olduğu için Driver Sorunu direkt olarak kullanıcıya yansıdı ve Hızlı bir biçimde ilk güncellemeler geldi.

Ancak bazı diğer yazılımlar için de Windows 10 Güncellemesi sonrasında Driver sorunu yaşanması muhtemel.

Yazılım Üreticisi olan firmaların kısa süre içerisinde Windows 10 Driver Güncellemesi yayınlaması ile sorunlar giderilmiş olacak. Ancak bu geçiş sürecinde belli bir dönem bu yazılımların kullanılması mümkün olmayabilir.

Windows 10 İşletim Sistemi Yayınlandı
Windows 10 İşletim Sistemi Yayınlandı

 

[stextbox id=”info”]Windows 10 Güncellemesinden Geri Nasıl Dönülür?[/stextbox]

Ekstra Programlar Kullanıyorsanız Yazılım Ekibinizden Bilgi Alın

Özellikle Şirket Kullanımı için ayrılan bir cihazınız varsa ve Özelleştirilmiş Yazılım – Size Özel Yazılım kullanıyorsanız Windows 10 Geçişi için öncelikle Yazılım Departmanı ile görüşmeniz gerekebilir.

Geçiş sonrası sorun yaşamamak, bir daha eski sürüme dönme işlemi ile uğraşmamak adına atacağınız bu adım sizin adınıza daha etkili olacaktır.

Eğer yazılım departmanı sorun yok derse, yazılımı yazan kişi veya kurum Windows 10 Desteği sunabiliyorsa o zaman güncelleme almanızda bir zarar olmayacaktır.

Windows 10 İşletim Sistemi İçin Nvidia’dan Özel Güncelleme
Windows 10 İşletim Sistemi İçin Nvidia’dan Özel Güncelleme

Windows 10 İşletim Sistemi İçin Nvidia’dan Özel Güncelleme

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir