Windows 10 İşletim Sistemli Acer Jade Primo Duyuruldu

Acer tarafından Windows 10 İşletim Sistemine sahip Akıllı Telefon modeli olan Acer Jade Primo modeli resmi olarak duyuruldu.

Geçtiğimiz dönemde genelde Lumia serisi ile pazarda kendisine yer bulmaya çalışan Windows Phone İşletim Sisteminin güncellenerek Windows 10 sürümüne geçmesi ile birlikte farklı üreticilerden de destek görmeye başladı.

Acer Jade Primo modeli de aslında Acer için bir Amiral Gemisi olarak pazara çıkacak ve Windows 10 İşletim Sistemine sahip olacak.

 

Windows 10 İşletim Sistemli Acer Jade Primo Duyuruldu
Windows 10 İşletim Sistemli Acer Jade Primo Duyuruldu

 

Acer Jade Primo Modelinin Teknik Özellikleri

5.5 inçlik 1080p Full HD Ekran kullanılan Jade Primo serisinin ekran yapısı ise Samsung modellerinden aşina olduğumuz AMOLED yapı.

Qualcomm SnapDragon 808 serisi işlemci ailesine sahip olan modelin 3 GB Ram Belleğe sahip olacağı da verilen bilgiler arasında. Ayrıca cihazın 32 GB Dâhili Depolama Alanına da sahip olduğunu belirtmek gerek.

21 MP değerinde Arka Kamera ve 8 MP değerinde bir Ön Kameraya sahip olan cihazda Fotoğraf Çekimi noktasında oldukça başarılı sonuçlar alınabiliyor.

Cihazın Soğutma Sistemi olarak Gizli Soğutma Sistemi kullandığı verilen bilgiler arasında. Bu sistemin SnapDragon 808 serisi işlemciler ile nasıl bir performans göstereceği de ilerleyen günlerde cihazın pazara çıkması ile belli olacak.

Windows 10 İşletim Sistemi ile birlikte gelecek olan cihazda Windows Office Uygulamaları ve Acer firmasının bazı ek uygulamaları da kendisine yer bulacak.

Cihazın oldukça ince bir yapıda olacağını ve 2.5D Gorilla Glass ekran yapısına sahip olacağını da not düşelim.

 

Windows 10 İşletim Sistemli Acer Jade Primo
Windows 10 İşletim Sistemli Acer Jade Primo

 

Windows 10 Continuum Özelliğine Sahip Olacak

Jade Primo modeline eklenen Windows 10 Continuum Özelliği sayesinde bazı Özel Ek Aparatlar alınarak Akıllı Telefonunuz Bilgisayar Yapısına dönüştürülebiliyor.

Yani bir monitöre bağlamanız, klavye ve mause ile onu kullanmaya başlamanız mümkün hale gelmiş oluyor.

Tabi ki bu Ek Aksesuarlar cihazla beraber gelmiyor ve ekstra ödeme yaparak almanız gerekiyor. Ne kadar performanslı çalışacağı ise yine cihaz pazara çıktıktan sonra belli olacak.

 

Windows 10 İşletim Sistemli Acer Jade Primo Ön Kısım
Windows 10 İşletim Sistemli Acer Jade Primo Ön Kısım

 

Acer Jade Primo Satış Fiyatı

620 Dolar gibi bir fiyat etiketi ile pazara çıkacak olan Acer Jade Primo modelinin ülkemizde satılıp satılmayacağı belli değil.

2016 Şubat itibari ile Avrupa Pazarına çıkacak olan modelin ülkemizde satışa girmesi durumunda fiyatı vergilerle beraber 2.100 – 2.500 TL fiyat aralığında kendisine yer bulmasını bekleyebiliriz.

Tabi ki o dönem Dolar Kuru ve diğer etmenlerin etkisi ile de Jade Primo modeli farklı bir fiyatlandırmaya da sahip olabilir.

 

Acer Jade Primo Duyuruldu
Acer Jade Primo Duyuruldu

Windows 10 İşletim Sistemli Acer Jade Primo Duyuruldu

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir