Windows 10 Yeni Güncellemesi İçin Farklı İsimler Kullanacak

Windows’un en son sürümü olan Windows 10 için gelecek yeni güncellemede ülkelere göre isim değişikliği gözleniyor. Birleşik Krallık ve birkaç ülkede ”Autumn Creators Update” ismiyle yayınlanacak olan güncelleme Amerika ve Kanada gibi ülkelerde ”Fall Creators Update” ismiyle yayınlanacak.

 

Windows 8’den sonra herkes Windows 9 adlı bir işletim sistemi beklerken gelen Windows 10 birçok kullanıcıyı şaşırtmıştı. Windows 8, Windows 7’ye göre biraz aşağıda kalsa da herkes tarafından beğenilen bir işletim sistemiydi. Bunu bir adım öteye götürmesi beklenen Microsoft Windows 10 ile ufak bir hayal kırıklığı yaşatsa da Vista gibi bir facia olduğunu söyleyemeyiz. Windows 10 bu şartlar altında standart ve güvenilir bir işletim sistemi olmanın ötesine geçemedi.

Windows 10’a gelecek olan yeni güncelleme ise Windows kullanıcılarında şimdiden bir heyecana yol açtı. Erişebilirlik geliştirmeleri, daha yüksek güvenlik ve kilit ekranından hesap kurtarma gibi özellikleri beraberinde getirmesi beklenen yeni güncellemenin ismiyle alakalı Windows Central ilginç bir noktayı keşfetti.

Geçtiğimiz Mayıs ayında ”Fall Creators Update” ismiyle tanıtılan güncelleme, Microsoft’un Birleşik Krallık sayfasında ”Autumn Creators Update” olarak yer alıyor. Öte yandan Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada gibi ülkelerde isimde bir değişim söz konusu değil. İngilizce’de iki kelime de ”sonbahar” anlamına geldiği için büyük bir farklılık söz konusu değil. İsim farklılığının Amerikan İngilizcesi ve İngiliz İngilizcesi arasındaki farktan kaynaklandığı düşünülüyor.

 

Windows 10 Yeni Güncellemesi İçin Farklı İsimler Kullanacak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir