Pasaport Kayıt İşlemleriWindows 10’a yeni özellikler geliyor!

Windows 10’a yeni özellikler geliyor!

Microsoft firması, Windows 10 kullanan kullanıcılarının karşılaştığı sorunlara, hatalara çözüm olacak olan yeni özelliklerini, yeni ön izleme sürümü ile birlikte kullanıcılarıyla paylaştı.   Günümüzün en popüler işletim sistemlerinden biri olan Windows 10; Microsoft şirketinin aldığı kararlar ile birlikte, gelecek olan güncellemelerle zaman içerisinde çok büyük değişimlere uğrayacağı söyleniliyor. Tabii bazen ufak gecikmeler yaşanıyor. Örnek vermemiz […]


firması, kullanan kullanıcılarının karşılaştığı sorunlara, hatalara çözüm olacak olan yeni özelliklerini, yeni ön izleme sürümü ile birlikte kullanıcılarıyla paylaştı.

 

Günümüzün en popüler işletim sistemlerinden biri olan ; şirketinin aldığı kararlar ile birlikte, gelecek olan güncellemelerle zaman içerisinde çok büyük değişimlere uğrayacağı söyleniliyor. Tabii bazen ufak gecikmeler yaşanıyor. Örnek vermemiz gerekirse, bu yılın başında tanıtımı gerçekleşen Zaman Tüneli eklentisi, ilerleyen bir tarihe ertelenmişti.

Çok kısa bir süre önce tarafından için paylaşılan 16237 numaralı ön izleme sürümü ile birlikte kullanıcıların yaşadığı sorunlar çözülmeye çalışılmıştı. Öncelik olarak da yüksek çözünürlükte karşılaşılan hatalara öncelik verilmişti. Ardından bu ön izleme olumlu sonuçlanınca, bu yenilikler işletim sistemine eklendi.

  Microsoft Akıllı Telefon Pazarından Uzak Duracak

Windows 10 Build 16237 ile eklenen özellikler!

 

16237 sürümü Windows Insider kullanıcılarına sunulmuştu. Artık bu güncelleme ile birlikte yüksek DPI değerlerine sahip olan ekranlarda özellikle önceki zamanlardan kalan uygulamalar kullanılırken yaşanan görüntü bozukluklarını gidermek için sistemi yeniden başlatmaya gerek kalmayacak, bunun yerine sadece uygulamanın yeniden başlatılması yeterli olacak.

Bir yeni önemli özellik ise, Windows 10 birlikte karşımıza çıkan internet tarayıcısı Microsoft Edge, bu yeni eklentiyle beraber PDF dokümanlarını sesli olarak okuyabilir hale gelecek. Bunların yanı sıra görsel ve işlevsel değişikler için bildirim gruplarında da bir çok yenilik yapıldı.

 

 

 


Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsorlu Bağlantılar
Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
DMCA.com Protection Status