Windows 8.1 Sürümü İle Qualcomm İşlemciye Geçilecek

Windows 8.1 Sürümü İle Qualcomm İşlemciye Geçilecek

Microsoft tarafından yakında pazara sürülmesi beklenilen ve Windows Phone 8.1 İşletim Sistemini bünyesinde barındıracak olan yeni Tablet PC modellerinde Qualcomm SnapDragon 800 serisi işlemci ailesi kullanılacak. Windows 8.1 RT Tablet PC serisinde kullanılması beklenilen işlemciler 2013 senesi başında duyurulan ve şu aşamada hali hazırda hiçbir cihazda olmayan, oldukça güçlü ve hızlı bir işlemci serisine mensup. […]tarafından yakında pazara sürülmesi beklenilen ve Windows Phone 8.1 İşletim Sistemini bünyesinde barındıracak olan yeni Tablet PC modellerinde SnapDragon 800 serisi işlemci ailesi kullanılacak.

Windows 8.1 RT Tablet PC serisinde kullanılması beklenilen işlemciler 2013 senesi başında duyurulan ve şu aşamada hali hazırda hiçbir cihazda olmayan, oldukça güçlü ve hızlı bir işlemci serisine mensup.

2 GHZ’lik hız sınırını aşan ve 4 Çekirdekli yapısı ile neredeyse bir Laptop kadar performans göstermesi beklenilen SnapDragon 800 işlemcilere sahip olacak olan Windows 8.1 RT Tabletlerde genel anlamıyla aşağıdaki özelliklerin olması bekleniyor.

Windows 8.1 Sürümü İle Qualcomm İşlemciye Geçilecek
Windows 8.1 Sürümü İle İşlemciye Geçilecek
  • Dört Çekirdekli, 2.2 Ghz’lik SnapDragon 800 İşlemci,
  • USB 3.0 girişi
  • 4G – 4G – LTE deteği,
  • 2560*2048 piksellik görüntü desteği,
  • 2 GB Ram ve 12 MP üstü kamera
  Apple Yine Samsung Firmasına Yüklenmeye Başladı

SnapDragon serisi işlemciler ile güç alacak ve pazardaki rekabette rakipleri ile aynı seviyede çıkacak olan Windows  8.1 RT Tablet PC modellerini bakalım Global Pazar ve Türkiye pazarında ne zaman satışa sunacaklar.

 

iPhone Hafızada Yer Açma

YAZAR HAKKINDA

Cepseyir Teknoloji Dünyası
Cepseyir Teknoloji Dünyası

Çeşitli sektörlerde içerik yazarı olarak hizmet verdikten sonra, teknoloji ve mobil dünyasındaki haberleri okuyuculara ulaştırmak için çalışmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status