Windows 9 çok yakında kullanıcılarına sunuluyor

Dünyaca ünlü marka Microsoft geliştirdiği teknolojilerle tüm dünyada devleşmiş bir marka olarak bu ünvanını korumaya devam ediyor. Her geçen gün ürettiği yeni teknolojik ürünler ve geliştirdiği programlarla gündemde kalmayı ve tüm teknoloji tutkunlarını kendine bağlamayı devam ettiriyor. Microsoft yeniliklerle dolu yeni işletim sistemi Windows 9 Threshold’u 30 Eylül’de tanıtacağı söylentisi ortaya çıktı. Yapılan açıklamalarla şirket tarafından basına gönderilen ve 30 Eylül tarihli etkinlik daveti, The Verge haberine göre yeni Windows’u dünyaya sunacak olan Microsoft hazırlıklara başlamış bile.

Konu hakkında söylenenlere baktığımızda basın toplantısında veya kısa bir süre sonra, Windows 9’un geliştiriciler için hazırlanan ön inceleme sürümü de yayınlanacak. Bu anlamda Windows 9 hakkında bilgi sahibi olma şansı doğacak. Böylelikle Ekim ayında Windows’un bir sonraki sürümünde neler olup bittiğine bire bir şahit olmamız mümkün olabilecek. Microsoft geliştirdiği Windows 9 ile bilgisayar teknolojisine yepyeni özellikler getiriyor ve tüm kullanıcıların hayran kalacağı bir dizi kolaylık ve özellikle geldiği söyleniyor.

Windows 9
Windows 9

Windows 9’da ne gibi yenilikler olacağına dair pek fazla bilgi olmasa da Windows 9 inceleme sürümünde yeni mini Başlat Menüsü, Charms barının kaldırılması ve diğer bazı arayüz değişikliklerinin var olduğu biliniyor. Microsoft’un sesli asistanı Cortana’nın ise ön izleme sürümüne yetişip yetişmeyeceği şimdilik bilinmiyor. İlerleyen haftalarda bu konu hakkında yapılacak son açıklama ve bilgilendirmeleri teknoloji haberlerini takip ederek ulaşabilirsiniz.

Windows 9 çok yakında kullanıcılarına sunuluyor

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir