Windows Phone 8 İçin Geniş Çaplı Bir Güncelleme Yolda

Windows Phone 8 İçin Geniş Çaplı Bir Güncelleme Yolda

Microsoft firması tarafından 2012 senesinin son çeyreğinde pazara sunulan İşletim Sistemi için geniş çaplı bir güncelleme barındıran ilk yamasının 2013 senesinin ikinci çeyreğinde hazır olması bekleniyor.

Nokia, Samsung, Huawei ve HTC gibi markaların ilk etapta pazara çıkması ile kullanmaya başladığı ancak 1-2 model ile sınırlı kaldığı İşletim Sistemi şu aşamada ekosistem içerisinde Nokia tarafından dağıtılır hale gelmiş durumda.

Sistem içerisinde özellikle Uygulama noktasında sıkıntılı olması sebebiyle çok fazla kullanıcı tarafından tercih edilmeyen İşletim Sistemi için bazı sınırlamalarda firmaların elini kolunu bağlıyordu.

Özellikle şu aşamada 4 Çekirdekli İşlemci desteğinin olmaması, Full HD Ekran Desteğinin olmaması gibi sorunlar sebebiyle firmaları sınırlandıran İşletim Sistemi için ilk gelecek güncelleme ile bu sorunlar çözüme kavuşmuş olacak.

  Nokia Lumia Serisi İle Kötü Gidişe Dur Denildi
Windows Phone 8 İçin Geniş Çaplı Bir Güncelleme Yolda
İçin Geniş Çaplı Bir Güncelleme Yolda

Ayrıca firma ayrıca Google’ın kapatacağı ActiveSync desteği sonrasında, Windows Phone kullanıcıların Gmail ve Google Mail kullanmalarında sorun yaşamaması için bir güncelleme hazırlıyor.

İlk etapta çıkacak olan güncelleme paketinde neler olacağı şimdilik belirsiz. Firmanın hangi eksiklikleri kapatacağı, rekabeti arttırmak için hangi özellikleri kazandıracağı bilgisi henüz sızdırılmış ya da duyurulmuş değil.

O sebeple heyecan içinde beklemeye devam edeceğiz gibi görünüyor.

YAZAR HAKKINDA

Kadir AKBALIK
Kadir AKBALIK

Teknoloji’nin mobil odağında aldığı eğitim sonrasında, internet haberciliğinde bu bilgilerini okuyucularımıza aktarmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Marka Tescil
Marka Tescil
  • YORUM
Dost Siteler
Android telefonlar için ücretsiz APK indirin ve oynayın.
Mobil cihazlarınızdan ücretsiz olarak android oyunlar indirebilirsiniz.
En iyi program ve oyun indirme sitesi indirshop
DMCA.com Protection Status